بیمارستان قرچک

به گزارش قرچک آنلاین; شهرستان قرچک با جمیعتی بالغ‌ بر ۳۰۰ هزار نفر اگرچه در کنار پایتخت قرار دارد اما از داشتن حتی یک‌تخت بیمارستانی محروم است و مردم این منطقه مجبور هستند برای انجام امور درمانی خود به ورامین یا تهران مراجعه کنند. ارتقای وضعیت بهداشتی و درمانی شهرستان قرچک همواره مورد مطالبه جدی […]

مشخصات پروژه

  • زمان شروع: ۱۳۹۱
  • زمان پایان: ۱۳۹۴/۱۲/۳۰
  • ۱,۰۹۸ روز از موعد مقرر گذشته
  • مجری: دولت

به گزارش قرچک آنلاین; شهرستان قرچک با جمیعتی بالغ‌ بر ۳۰۰ هزار نفر اگرچه در کنار پایتخت قرار دارد اما از داشتن حتی یک‌تخت بیمارستانی محروم است و مردم این منطقه مجبور هستند برای انجام امور درمانی خود به ورامین یا تهران مراجعه کنند.
ارتقای وضعیت بهداشتی و درمانی شهرستان قرچک همواره مورد مطالبه جدی مردم و مسئولان این شهرستان قرار داشته است و به همین خاطر در دولت گذشته احداث بیمارستان دولتی در قرچک در دستور کار قرار گرفت.
نام پروژه: بیمارستان ۹۴ تخت خوابی قرچک
سال شروع: ۱۳۹۱
عمر پروژه: سه سال
میزان تأخیر تکمیل پروژه نسبت به زمان اولیه: یک سال
میزان پیشرفت فیزیکی: ۱۳درصد
پیمانکار فعلی: بنیاد برکت
محل احداث: کمربندی جنوبی قرچک جنب پمپ گاز
کاربری یا دلیل اهمیت پروژه: بهداشتی و درمانی
سال تغییر کاربری احتمالی در طول ساخت: تغییر کاربری نداشته است
سال تغییر احتمالی پیمانکار: ندارد
چرایی تأخیر در اتمام پروژه: عدم تأمین اعتبار و معارض ملکی
دستگاه مسئول برای پیگیری اتمام پروژه:سازمان مجری طرح‌ها و تأسیسات دولتی
کل اعتبارات هزینه شده برای پروژه تاکنون: دو میلیارد تومان
میزان اعتبار موردنیاز برای تکمیل پروژه: ۲۰میلیارد تومان
در سال۹۱، احداث بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک آغاز شد و این امر موجی از خوشحالی را برای مردم شهرستان به ارمغان آورد اما این پروژه نیز مانند بسیاری از پروژه‌ها در ایستگاه اعتبارات گیر کرد به‌طوری‌که باگذشت بیش از سه سال از آغاز عملیات عمرانی، یک سال از برنامه زمان‌بندی عقب‌افتاده است.
وجود معارضان ملکی نیز مشکل احداث بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک را دوچندان کرد اما طی چند روز اخیر مشکلات این پروژه کاهش پیداکرده و تجهیز کارگاه برای شروع عملیات عمرانی ساخت بیمارستان آغازشده است.
محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با توجه به روند خوبی که این پروژه دارد شرایط مهیاست که طبق برنامه کار به اتمام برسد.
علیزاده با اشاره به اینکه طرح این پروژه از سوی شرکت مجری گسترش پیدا کرده و جای تقدیر دارد، این بیمارستان نیاز شهرستان را به‌ویژه در حوزه تخصص‌ها مرتفع می‌کند، پروژه مهم و حساسی است و تلاش داریم تحت هیچ شرایطی کار آسیب نبیند و دچار وقفه نشود.
مسعود مرسل پور درباره آخرین وضعیت بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک اظهار داشت:
مردم شهرستان قرچک در زمینه بهداشتی و درمانی با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند به همین خاطر احداث بیمارستان دولتی در این شهرستان امری ضروری است.
فرماندار قرچک افزود: احداث بیمارستان قرچک با دو مشکل معارضین ملکی و کمبود اعتبارات مواجه بود که با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده مشکلات پیش رو برای احداث بیمارستان قرچک مرتفع شده و با تجهیز کارگاه امیدواریم این پروژه با سرعت انجام شود.
وی ادامه داد: تلاش داریم این پروژه را با سرعت ظرف یک سال آینده به نتیجه برسانیم تا وضعیت بهداشتی و درمانی مردم قرچک بهبود پیدا کند.
انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *