۸۲ میلیارد ریال کالای ظن به قاچاق در شرق استان تهران کشف شد

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران از کشف ۸۲ میلیارد ریال کالای ظن به قاچاق در حوزه استحفاظی شرق استان خبر داد.

به گزارش قرچک آنلاین; سردار عبدالرضا ناظری روز یکشنبه در حاشیه آئین اختتامیه طرح امنیت اجتماعی ذوالفقار ۹۵ در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به نامگذاری سال ۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و حسب دستورات فرماندهی ناجا، اولویت مأموریت نیروی انتظامی در مقابله با قاچاق کالا به عنوان پدیده ویران کننده اقتصاد کشور طراحی شد.
وی افزود: در اجرای طرح ذوالفقار ۹۵ که با بسیج تمامی نیروها و با همکاری مردم و هماهنگی دستگاه قضایی در شهرستان های شرق استان تهران صورت گرفت، بیش از ۸۲ میلیارد ریال کالای قاچاق و ظن به قاچاق کشف شد که با دستور مقام قضایی، سوله های مربوط به این کالاها پلمب و کارشناسی لازم جهت اصالت این کالاها در دست اقدام است.
وی گفت: در حوزه برخورد با خرده فروشان مواد مخدر، علاوه بر دستگیری ۲۸۰ نفر خرده فروش، بیش از ۴۷۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در شرق استان تهران کشف شد.
ناظری اظهار کرد: یکی دیگر از محورهای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی ذوالفقار۹۵، مقابله با سرقت و سارقان است که در این رابطه ۳۳۰ سارق دستگیر و ۱۲۶ دستگاه خودرو و ۸۰ دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف شد.
وی همچنین گفت: در زمان اجرای این طرح ۳۰۰ نفر از متهمان فراری که طی سال های گذشته متواری بودند دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران افزود: در زمینه ترافیک، پلیس راهور و پلیس راه با استقرار با مناطق مختلف استان و با وجود شرایط جوی نامساعد و بارش های صورت گرفته در محورهای مواصلاتی، امنیت ترافیکی را برقرار و با خودروهایی متخلف و دارای معوقه ده میلیون ریالی جریمه و رانندگان با بیش از ۳۰ نمره منفی برخورد کردند.
وی از توقیف ۲ هزار و ۸۱ خودرو و یک هزار و ۵۲۶ موتورسیکلت متخلف در شرق استان تهران خبر داد.
ناظری افزود: در زمان اجرای طرح امنیت اجتماعی ذوالفقار ۹۵ ؛ تعداد ۸۷۴ تبعه خارجی غیر قانونی و ۳۷۳ معتاد متجاهر دستگیر شدند.
وی مهمترین هدف اجرای طرح ارتقاء امنیت ذوالفقار ۹۵ را جلب مشارکت مردمی یاد کرد و از شهروندان خواست تا با همکاری مستقیم ، پلیس را در دست یابی به اهداف اجرای طرح های امنیت اجتماعی یاری رسانند.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *