۱۸ هزار میلیارد تومان سند بانکی برگشت خورد

در چهار ماه ابتدایی سال جاری بالغ بر ۳۸۷ هزار میلیارد تومان سند بانکی در اتاق پایاپای تهران مبادله شد که حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان سند برگشت داده شده است.

به گزارش سروی ساجتماعی قرچک آنلاین; از ابتدای سال جاری تا تیرماه حدود ۱۵.۳ میلیون برگ سند به مبلغی بالغ بر ۳۸۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در اتاق پایاپای اسناد بانکی تهران مبادله شد.

این درحالی است که متوسط شاخص تعداد اسناد مبادله شده در تیرماه با رشد ۶.۴ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل همراه بوده و تورم نقطه به نقطه قیمت ها در این اسناد نیز به ۱۴.۵ درصد رسید.

اما در چهار ماه ابتدایی سال ۱۳۹۳ بالغ بر ۱.۸ میلیون برگ سند به مبلغی معادل ۱۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در اتاق پایاپای اسناد بانکی برگشت داده شده که حاکی از رشد ۱۸.۷ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل از نظر تعداد و تورم نقطه به نقطه ۱۷.۸ درصدی از لحاظ مبلغ است.

مبادله ۱۰۹ هزار سند در تیرماه امسال

بنابراین گزارش درتیرماه سال جاری در اتاق پایاپای اسناد بانکی تهران حدود ۴.۲ میلیون برگ سند به مبلغی نزدیک به ۱۰۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مبادله شد.

در این ماه شاخص تعداد اسناد بانکی به ۹۷.۸ رسید که بیانگر تورم ماهانه ۲.۴ درصدی و تورم نقطه به نقطه (تغییر نسبت به ماه مشابه سال قبل)۵.۵ درصدی در این بخش است.

همچنین قیمت اسناد مبادله شده در اتاق پایاپای اسناد بانکی تهران در تیرماه امسال به گونه ای تغییر کرد که با افزایش ۷.۹ درصدی تورم ماهانه شاخص کل قیمت آن به عدد ۱۷۸.۱ رسید. این درحالی است که مبلغ این اسناد در این ماه نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۱۱.۷ درصد افزایش یافته است.

اما آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد که در اولین ماه تابستان سال ۱۳۹۳ حدود ۵۱۶ هزار برگ سند به مبلغی نزدیک به ۵۱۰۰ میلیارد تومان در اتاق پایاپای اسناد بانکی برگشت خورده است.

براین اساس شاخص های تعداد و مبلغ اسناد برگشت خورده در تیرماه به ترتیب به ۹۷ و ۱۷۳ رسید که نشان می دهد افزایش ماهانه شاخص برای تعداد این اسناد ۱.۶ درصد و برای مبلغ آن ۱.۵ درصد بوده است.

در عین حال تورم مبلغ کل اسناد برگشتی نسبت به ماه مشابه سال قبل در تیرماه با ۱۵.۸ درصد رشد همراه بود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *