مدیر كل امور روستايي و شوراهاي استانداري تهران:

۶۸ درصد روستاهای استان تهران مقاوم‌سازی شده اند

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران گفت: بر اساس کمیته توسعه استان از صد درصد بناهای غیر مقاوم، ۶۸ درصد مقاوم‌سازی شده و ۳۲ درصد از آن باقی مانده است، با توجه به زلزله‌خیز بودن منطقه باید در این خصوص همت ورزند.

به گزارش قرچک آنلاین; نشست مشترک مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران با بخشدار،  دهیاران وشوراهای قرچک  انجام شد.

معصومه پرندوار مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران در این نشست اظهار داشت: علت خالی شدن روستاها، مهاجرت به شهرها و حاشیه‌نشینی در شهرها را بیکاری در روستاها می‌دانند، اما مهم‌ترین موضوع بحث منزلت روستاییان است، منزلت روستاییان در صورتی رعایت می‌شود که شغل مناسب، خدمات، زیرساخت‌های مناسب، مدرسه و راه مناسب وجود داشته باشد، در این صورت مهاجرت به شهرها صورت می‌گیرد و شوراها باید در این خصوص همت ورزند.

وی شهرها بر اساس مازاد تولید در روستاها به وجود آمدند و شهرها جایگاهی برای تولید ندارند، از این رو باید به حمایت از تولیدات روستایی توجه کنیم، شاخصه‌های روستایی در روستاهای محروم بهتر از شاخصه‌های روستاهای استان تهران است و متأسفانه اکثر روستاهای استان تهران با مشکل آب و گاز مواجه هستند

پرندوار بیان کرد: اگر توسعه‌ای صورت گرفته در بخش شاخص ارزش‌افزوده بوده است و باید قدر اعتباراتی را که تعلق می‌گیرد بدانیم که موجب توسعه پایدار در روستاها شود و اعتبارات را به سمت و سویی ببرند که درآمد پایدار برای دهیاری و شوراهای اسلامی روستاها ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: روستاهای استان تهران روستاشهر هستند و باید از ظرفیت آنها استفاده شود؛ درزمینهٔ گاز، آب شرب و خدمات آی تی تا پایان سال شاهد تغییرات محسوس در روستاهای استان تهران خواهیم بود.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران در خصوص مقاوم‌سازی ابنیه در استان تهران گفت: بر اساس کمیته توسعه استان از صد درصد بناهای غیر مقاوم، ۶۸ درصد مقاوم‌سازی شده و ۳۲ درصد از آن باقی مانده است، با توجه به زلزله‌خیز بودن منطقه باید در این خصوص همت ورزند.

وی تاکید کرد: برنامه‌های ویژه‌ای در حوزه روستاها داریم تا مدیریت روستاها را منظم کنیم و بحث زیرساخت‌ها به‌عنوان یکی از شاخصه‌های توسعه روستایی است.

پرندوار در پایان خاطرنشان کرد: تعداد یک‌هزار و ۳۶ روستا در سطح استان تهران وجود دارد که ۴۴۲ روستا دارای دهیاری و ۳۰۲ روستا فاقد دهیاری هستند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *