حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 5 رمضان 1444 Sunday, 26 March , 2023 تعداد دیدگاهها : 260×
۴میلیارد گل شاخه بریده و گلدان در ایران تولید می‌شود
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
شناسه : 108642

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی جهاد کشاورزی گفت: ۴میلیارد گل شاخه بریده و گلدان در ایران تولید می‌شود و بیش از۲۰ میلیارد دلار می تواند برای کشور ارز آوری داشته باشد.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; غلامرضا تقوی، مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی جهاد کشاورزی در حاشیه افتتاح نمایشگاه گل و گیاه در چابکسر شهرستان رودسر در گفت و گو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: ظرفیت کشور برای جلب تجار از طریق نمایشگاه گل و گیاه بیش از این میزان است و ایران در تولید برخی از گونه ها جزو بهترین ها درجهان است.

وی گفت: یکی از موضوعاتی که برای دولت اهمیت دارد و به آن توجه می کند، حمایت ازبرپایی نمایشگاه های گل و گیاه است که می تواند موجب معرفی توانمندی ها و باعث رشد و ارتقای این بخش در تولید شود.

تقوی تاکید کرد: بیش از ۷ هزار هکتار سطح زیر کشت گل و گیاه درفضای گلخانه‌ای وفضای باز  درکشور داریم که ۴میلیارد شاخه و گلدان  تولید می کنند که می تواند بخشی ازمصارف کشورهای همسایه  را تامین کند.

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی جهاد کشاورزی با اشاره به میزان اشتغال‌زایی حاصل از توسعه کشت گلخانه‌ای در کشور بیان کرد: اشتغال خوبی را در فضای گلخانه‌ای وجود دارد وهیچ فعالیت کشاورزی وجود ندارد که به اندازه کشت گلخانه‌ای بتواند اشتغال ایجاد کند.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌ خیلی از استان ها در کشت گلخانه‌ای بالا است  و می تواند در حوزه توسعه گلخانه‌ها نقش آفرین کند تا یک توسعه جهشی را در بخش گلخانه ای در کشور  داشته باشیم.

تقوی افزود: ظرفیت های جدیدی در این حوزه است  که با کار ظرفیت‌سنجی و استعداد یابی می توان در زمینه ایجاد و توسعه زیر ساخت ها به شکل‌گیری واحدهای تولیدی در سراسر کشور کمک کند.

وی با اشاره به لزوم توجه به آموزش و کسب مهارت در پرورش گل و گیاه، بیان کرد: برای رشد و ارتقای سطح کمی و کیفی تولید در مناطقی مانند چابکسر که قطب تولید درختان و درختچه های زینتی است مهم‌ترین مسئله توجه به  آموزش و کسب مهارت جامعه هدف است.

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی جهاد کشاورزی گفت: با استفاده از ظرفیت های موجود می توان با ایجاد تنوع در پرورش ارقام گل و گیاه سهم بسزای در تصاحب بازار های جهانی داشته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با تولید انبوه و توسعه مکانیزاسیون امکان کاهش هزینه تولید فراهم خواهد شدو  زمینه رقابت در این حوزه برای حضور در بازارهای جهانی نیزفراهم می شود و گل و گیاه مرغوب در بازار ارائه می گردد.

گفتنی است، در حاشیه این نمایشگاه نشست اختصاصی با حضور استاندار و نماینده مردم شهرستان رودسر و سایر مسئولین برای پیگیری مطالبات تولید کنندگان چابکسر برگزار شد.

چابکسر یکی از شهرهای شهرستان رودسر است که بیش از ۴۵۰هکتار سطح زیر کشت گیاهان زینتی دارد.

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.