۴۲ هزار میلیارد تومان اعتبار متفرقه در لایحه بودجه ۹۸/اعتبار نهادهای خاص صفر شد+جدول

بررسی لایحه بودجه ۹۸ نشان می دهد، از ۴۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات متفرقه لحاظ شده در لایحه، فقط ۴هزارمیلیارد تومان به یارانه ها تعلق دارد و همچنین اعتبارات متفرقه نهادهای خاص با کاهش ۱۰۰ درصدی، صفر شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; بر اساس لایحه بودجه ۹۸، کل اعتبارات متفرقه در لایحه سال آینده حدد ۴۲ هزار میلیارد تومان است که ۴هزار میلیارد تومان به یارانه ها، ۱۷.۵ هزار میلیارد تومان به اعتبارات متمرکز درآمد هزینه،  ۱۳.۵ هزار میلیارد تومان به اعتبارات ردیفهای موردی تعلق دارد. همچنین ۶.۵ هزار میلیارد تومان نیز برای سود و کارمزد وامها و تعهدات داخلی و خارجی لحاظ شده است.

اعتبارات متفرقه در لایحه بودجه ۹۸ نسبت به قانون بودجه ۹۷ حدود ۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. اعتبارات متفرقه نهادهای خاص نیز از ۱۲.۸ هزار میلیارد تومان به صفر در لایحه بودجه ۹۸ کاهش یافته است.

در لوایح بودجه سالانه، علاوه بر اعتباراتی که بر حسب امور، فصول و برنامه ها در قوانین بودجه طبقه بندی می شوند، بخشی از اعتبارات بودجه عمومی دولت در قالب “ردیف های متفرقه” لحاظ میشوند. اعتبارات متفرقه، اعتباراتی هستند که دولت به انجام آنها آگاهی دارد، اما به دلیل نامشخص بودن دستگاه های اجرایی هزینه کننده، در قالب امور، فصول و برنامه ذکر نمی شوند. اعتبارات متفرقه در طول سال اجـرای بـودجـه از طـریق تصویب نامه های هیات وزیران یا آیین نامه های مربوطه میان دستگاه های اجرایی هزینه کننده تقسیم می شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *