جمعی از اعضای صندوق مسکن ایثارگران قرچک:

۲۰۰ نفر از فرهنگیان عضو صندوق مسکن ایثارگران قرچک در بلاتکلیفی به سر می‌برند

۲۰۰ نفر از فرهنگیان شهرستان قرچک با ثبت‌نام در تعاونی مسکن ایثارگران فرهنگیان قطعه زمینی را خریداری کردند، اما از آن زمان تا حالا این زمین‌ها به صاحبان آنان واگذار نشده است و اعضای این زمین‌ها در بلاتکلیفی به سر می‌برند

به گزارش قرچک آنلاین; هفت سال پیش ۲۰۰ نفر از فرهنگیان شهرستان قرچک با ثبت‌نام در تعاونی مسکن ایثارگران فرهنگیان قطعه زمینی را خریداری کردند، اما از آن زمان تا حالا این زمین‌ها به صاحبان آنان واگذار نشده است و اعضای این زمین‌ها در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

خانم (ا.د) یکی از فرهنگیان عضو تعاونی در گفت‌وگو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: مدت پنج سال است که در تعاونی ثبت‌نام کرده‌ام و هنوز هم زمینی به ما تحویل داده نشده و مسوولان صندوق هم هیچ پاسخی  درستی نمی‌دهند.

وی گفت:  هیئت مدیره تعاونی حتی یک پاسخ درست به اعضا نمی‌دهند و ما فقط می‌دانیم زمین پرونده قضای دارد، زمین‌ها فروخته‌شده والان حکم محجوریت فروشنده اعلام‌شده است.

آقای(ع.م) عضو تعاونی در ادامه بیان کرد: با سختی زیاد و قرض پول فراهم کردم و  یک قطعه زمین از صندوق ذخیره ایثار فرهنگیان خریداری نمودم، تا پس از تحویل زمین آن را بسازم، باگذشت ۵ سال هنوز زمینی تحویل داده نشده است و در بلاتکلیفی به سر می‌بریم.

علی بیات رئیس هیئت مدیره تعاونی در گفت‌وگو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: زمانی که زمین خریداری شد، تمام استعلام‌ها صورت گرفت و پس از مشاوره حقوقی معامله انجام گردید، بعد از یک سال و نیم دادگاه حکم محجوریت فروشنده را صادر کرد.

وی گفت: سند شش دانگ زمین به نام تعاونی مسکن ایثارگران قرچک است و تعهداتی که برابر قانون بر عهده فروشنده است، باید پاسخ گوی مشکلات حقوقی زمین باشد.

img_4762

رئیس هیئت مدیره تعاونی بیان کرد: حل شدن این مسئله بر عهده نهادهای رسیدگی است، تا اعضای تعاونی مسکن ایثارگران قرچک به‌حق و حقوق خودشان برسند.

وی با اشاره به فروشنده زمین بیان کرد: در زمان معامله این زمین خانم فروشنده محجور نبوده است و بعد از یک سال و نیم بعد از خرید این زمین رأی محجوریت داده‌شده است و باوجود این‌که پزشکی قانونی عدم جنون ادواری آنی را صادر کرده بود، متأسفانه رأی داده شد.

بیات افزود: درهرصورت هیئت‌مدیره تعاونی مسکن ایثارگران شهرستان قرچک پیگیری حقوقی را انجام می‌دهند و دادگاه که صلاحیت و بی‌طرف است، به‌زودی حق ۲۰۰ نفر از معلمان قرچکی را خواهد گرفت.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *