گشایش اعتبار اسنادی ۲۰۲ میلیون یورویی نیروگاه خرم آباد

مقام مسئول بنیاد مستضعفان از گشایش کامل اعتبار اسنادی ۲۰۲ میلیون یورویی نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; اسلامیان با یادآوری اینکه نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد از سال ۸۵ وارد فاز عملیاتی شد اظهار کرد: سال ۸۵ این پروژه به صورت عملیاتی آغاز و با استفاده از حساب ذخیره ارزی، دو اعتبار اسنادی به میزان ۳۲ میلیون یورو و ۱۵۱ میلیون یورو گشایش یافت.

وی تصریح کرد: متاسفانه در این مدت ، فقط اعتبار اسنادی اولی محقق و به همین دلیل ادامه عملیات اجرایی  پروژه در سال ۱۳۹۲ با وقفه مواجه شد و در پی  گشایش LC دوم در بهمن ماه ۹۶ به مناسبت دهه فجر پروژه به صورت عملیاتی آغاز  شد.

وی در رابطه با جزییات این پروژه گفت: شرکت مولد نیروی خرم آباد  سرمایه گذار و مجری پروژه نیروگاه ۹۶۸ مگاواتی سیکل ترکیبی خرم آباد  یکی از زیر مجموعه های هلدینگ برق وانرژی صبا و وابسته به بنیاد مستضعفان است . پروژه نیروگاه خرم آباد در ابتدا جهت احداث ۸ واحد گازی به ظرفیت ۱۲۹۶ مگاوات پیش بینی شده بود که  به دلیل  تغییر سیاست های وزارت نیرو، مقرر شد پروژه در دو فاز، به صورت  ۲ بلوک سیکل ترکیبی اجرا شود.

اسلامیان بیان کرد: در حال حاضر خوشبختانه با گشایش اعتبار اخیر  عملیات اجرایی برای  احداث یک بلوک سیکل ترکیبی به ظرفیت ۵۰۰ مگاوات  شدت گرفته است.

وی افزایش سطح ولتاژ برق در منطقه، پاسخ به نیاز روزافزون رشد مصرف برق منطقه ناشی از گسترش صنایع محلی، توسعه کشاورزی،  تامین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور و کمک به افزایش پایداری ، افزایش ظرفیت تولیدی برق منطقه و کشور ، ایجاد زمینه های اشتغال در منطقه را به عنوان اهداف و سیاست های راهبردی بنیاد مستضعفان در اجرای این طرح اعلام کرد.

وی گفت:  با توجه به توان ۵۰۰مگاواتی این نیروگاه که تقریبا یک دهم نیاز توسعه سالانه صنعت برق کشور است  انتظار داریم که مسوولان محلی و بانکها به عنوان موثرترین یار و همراه گروه تخصصی برق و انرژی صبا  نقشی موثر در اجرای این پروزه ملی که مصداقی از راهبرد تامین اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور است ایفا کنند.

تسنیم

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *