حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023 تعداد دیدگاهها : 260×
گره زدن حل مشکلات کشور به برجام یک خطای بزرگ است/ مسؤولان کشور از توافقنامه سعدآباد عبرت بگیرند
۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
شناسه : 89400

امام جمعه قرچک گفت: گره زدن حل مسائل کشور به برجام و خارج از کشور، یک خطای بزرگ است، ما نباید مسائل کشور را به اموری که در دست ما نیست گره بزنیم.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; حجت السلام و المسلمین حجت اله اسماعیلی امام جمعه قرچک در گفت و گو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشتک امروزه گمان می کنیم اطاعت کردن فقط در دستورات دینی است در حالیکه در همه شئون زندگی باید از امام اطاعت کرد تا بتوان حق امام را به جا آورد.

وی گفت: اطاعت از امام در شئون سیاسی، فرهنگی، اقتصادی بر همگان واجب و لازم است در اینکه چگونه امرار معاش کنیم و چگونه زندگی کنیم هم برنامه خودش را دارد، لذا ملاحظه می شود که حضرت کسانی را که از همراهی ایشان در میدان های جنگ سرباز زند توبیخ می کند.

اسماعیلی افزود:  قرآن هم کسانی را که از جنگ تبوک کوتاهی کردند مذمت و تنبیه می کند چرا که از فرمان امام کوتاهی کردند و یا نمونه بارز آن جریان تحریم تنباکو است که چون اقتصاد کشور را نشانه رفته بود، مرجعیت که نائب امام عصر هستند دستور دادند و مردم مؤظف بودند آن را عمل کنند.

وی تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام طبق نظر مسؤولان کشور قرار است با اروپایی ها مذاکراتی صورت گیرد و در صورتی که اروپایی ها توانستند ضمانت قطعی بدهند برجام با آنها ادامه یاید.

امام جمعه قرچک با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با مسؤولان و کارگزاران نظام بیان کرد: ایشان ضمن بیان چند تجربه که در طول ۴۰ سال و بیشتر بدست آمده است شروط چندگانه ای را بیان فرمودند که امید است تیم مذاکره کننده و دستگاه دیپلماسی کشور با عبرت گرفتن از مذاکرات قبلی با ۱+۵ و مذاکرات سالهای ۸۲ با همین سه کشور اروپایی بار دیگر مذاکره هوشمندانه داشته باشند.

وی گفت: مقام معظم رهبری در بیان تجربه های پنج گانه فرمودند؛ دولت جمهوری اسلامی نمی تواند با آمریکا تعامل کند چرا که این کشور به تعهداتش پایبند نیست.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: عمق دشمنی آمریکا بخاطر صنعت هسته ای یا موشکی نیست بلکه آنان با اسلام و نظام اسلامی مخالفند و کوتاهی و انعطاف دشمن را کمتر نمی کند بلکه افزایش می دهد مانند سال ۸۳ که ایران تمام تعهدات هسته ای را انجام داد و محور شرارت را هم نام گرفت.

وی تصریح کرد: آنچه باعث عقب رفتن آمریکاست مذاکره و سازش نیست، بلکه مقاومت است و آنچه باعث پذیرش هسته ای شدن ایران اسلامی شد مذاکره نبود قدرت جمهوری اسلامی در غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصد بود.

امام جمعه قرچک تاکید کرد: گره زدن حل مسائل کشور به برجام و خارج از کشور، یک خطای بزرگ است، ما نباید مسائل کشور را به اموری که در دست ما نیست گره بزنیم به عنوان نمونه امروز اقتصاد کشور که حال و روز خوبی ندارد چون به برجام گره خورده است.

وی بیان کرد: با یک جمله رئیس جمهور آمریکا،  بازار ارز افزایش پیدا می کرد و خسارت بر اقتصاد و ملت وارد می کرد و حال آنکه راه حل مشکلات اقتصادی در داخل کشور است و ارتباطی به بیگانگان ندارد و آن اعتماد و تکیه بر توان داخلی است.

اسماعیلی گفت: اروپا اگر می خواهد در برجام بماند باید چند شرط  ما را بپذیرد و در غیر این صورت، صنعت هسته ای دوباره به کار خواهد افتاد و اروپا باید آمریکا را بخاطر خروج از برجام به عنوان ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ معرفی کند.

وی افزود: اروپا باید ضمانت خرید نفت ایران را در صورت مشکل سازی از سوی آمریکا بدهد و در مذاکرات هرگز از توان موشکی و نفوذ منطقه ای ایران صحبت نکند و در مقابل تحریم های آمریکا بایستد.

امام جمعه قرچک تاکید کرد: تجربه نشان داده است که اروپا هم به تعهدات خود عمل نخواهد کرد چرا که بارها این سه کشور اروپایی خباثت خود را در مقابل جمهوری اسلامی نشان داده اند و بارها اعلام کرده اند بخاطر ایران در مقابل آمریکا نخواهند ایستاد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسؤولان کشور از توافقنامه سعد آباد عبرت بگیرند و بجای صرف هزینه و توان کشور در مذاکره با اروپا، آن را صرف حل مشکلات اقتصادی کشور کنند.

انتهای پیام/س

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.