حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 27 ذو القعدة 1443 Sunday, 26 June , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
کلاس آموزش خانواده ویژه اولیای دانش آموزان
۰۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۲
شناسه : 1480

کلاس آموزش خانواده ویژه اولیای دانش آموزان دبستان شهید دکتر چمران برگزار گردید و مدرس آموزش خانواده مطالب علمی ، درسی ، اخلاقی ، مذهبی و … را به اطلاع اولیاء رسانید.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش خبرنگار قرچک آنلاین; خانم احمدی مدرس خانواده اظهار داشت: ۱۵% از خانواده ها می دانند که با کودک چگونه رفتار کنند و ۸۰% از آنها نمی دانندکه چگونه رفتار کنند و راه اشتباه را پی می گیرند.

وی افزود : والدین باید در همه زمینه ها الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشند .

ـ محبت و امنیت از طرف والدین باعث پیشرفت در خلاقیت و نبوغ دانش آموز می شود

 ـ والدین باید با رفتارهای کودکانه خود با فرزند خود ارتباط برقرار کرده تا او رابطه برقرار کردن را فرا گیرد و خود را در ابراز احساسات و عواطف آزاد ببیند .

ـ صبحانه کامل خوردن همراه با آرامش باعث افزایش یادگیری در دانش آموزمی شود .

ـ برای دانش آموز خود کتابخانه شخصی ایجاد کنید و او را به کتابفروشی ببرید و حداقل هفته ای یک بار کتاب مورد علاقه اش را تهیه نمایید .

ـ سعی کنید به مدت کوتاه به فرزندتان اجازه دهید تلویزیون و ویدئو و کامپیوتر و ببیند تلاش کنید کتاب جانشین آنها شود زیرا اسفتاده بیش از اندازه در این موارد  خلاقیت او را سرکوب می نماید .

ـ دانش آموز در این سن باید هشت ساعت در شبانه روز بخوابد تا ذهنش همیشه بیدار و سرحال باشد .

 ـ قبول نماییم که نوشتن برای نبوغ و خلاق بار آوردن دانش آموز یک ضرورت است .

ـ والدین ، علاقه و محبّت  ، در انجام تکالیف فرزندشان نشان دهند و دانش آموز را هیچکاه مجبور به انجام تکالیف نکنند با تحسین کردن او را تشویق نمایید . بگذارید دانش آموز ، شما را در حال خواندن و نوشتن ببیند تا برای او الگو شوید .

ـ هر گز به جای دانش آموز خود ننویسید باید زمینه ای ایجاد کرد که خود او بنویسد  ، همکاری با او در انجام تکالیف بدون نوشتن برای مفید می باشد .

ـ از نوشته های او انتقاد نکنید . نکات مثبت نوشته های او را تقویت کنید که موجب سرخوردگی او نشود .

ـ تهیه‌ دفتر خاطرات و کمک به او جهت نوشتن خاطرات روزانه موجب بروز علاقه او به نوشتن و شگوفایی بلوغ فکری می شود .

ـ وسایل و امکانات نوشتن  و در صورت امکان اتاقی مجزا را برای دانش آموزتان فراهم نمایید . با برنامه ریزی روزانه که با هماهنگی و قبول فرزندتان  تنظیم کرده اید نظم کاری را در او ایجاد نمایید . و جهت حُسن انجام آن پاداش در نظر بگیرید .

ـ در خانواده ای که میان افراد آن روابط گرم و محبّت آمیزی برقرار است تبادل فکری و عاطفی از راه سخن گویی بیشتر انجام می گیرد .

ـ کودکان و نوجوانان دوست دارند درباره ی راههای انجام دادن امور با آنان مشورت و راهنمایی صورت گیرد ، نه آنکه فقط دستور دریافت دارند .

ـ رفتار بزرگسالان از قبیل پذیرفتن فرزندشان به عنوان انسانی شایسته ، توجه و احترام به آنان در ثبات اخلاقی تاثیر فراوانی به جا می گذارد .

ـ میان ناراحتیهای خانوادگی و عقب ماندگی درسی دانش آموز ارتباط بسیار نزدیکی وجود دارد .

ـ اوقاتی را صرف شناخت واقعی فرزندتان کنید و در کنار او شنوای احساساتش باشید .

ـ با درخواست پیشنهاد از فرزند خود ، دادن حق انتخاب ، درخواست کمک از آنها در اموری که توانایی دارند ، احساس ارزشمندی و اهمیّت را در آنها شکوفا نمایید .

ـ هرگز به فرزندتان نگویید که شخص بدی است و چون این کار به عزّت نفس او ضرر می زند . رفتار نامناسبی که از او سر زده را دوست نداشته باشید نه خود او را .

ـ با تشویق فرزندتان در انجام تکالیف و تمرین های لازم در ایام امتحانات به آنها دلگرمی دهید .

ـ دانش آموزانی که والدینشان را در حال خواندن می بیینند اغلب مطالعه کننده بار می آیند و این را می پذیرند که مطالعه کردن از فعالیتهای خیلی مهم است .

ـ با تشویق انگیزه ی نوشتن و خواندن را در فرزندتان ایجاد نمایید .( خواند کتابهای مورد علاقه و خلاصه نویسی از آن و بازخوانی برای شما  می تواند در رسیدن به این هدف مؤثر باشد . )

در ضمن این کلاسها بصورت چند روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۲صبح در نماز خانه دبستان شهید دکتر چمران واقع در خیابان مخابرات برگزار می گرددو حضور برای تمام اولیاء دانش آموزان آزاد می باشد.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.