مدیر اداره جهاد کشاورزی قرچک:

کشت بهاره ذرت علوفه‌ای در قرچک ۷۰ هکتار ‌شده است

مدیر اداره جهاد کشاورزی قرچک گفت: کشت بهاره ذرت علوفه‌ای در شهرستان قرچک تاکنون ۷۰ هکتار کشت ‌شده است و پیش‌بینی می‌شود ۷۰۰ هکتار ذرت علوفه‌ای کشت خواهد شد.

به گزارش قرچک آنلاین; علی‌محمد حسینی مدیر اداره جهاد کشاورزی قرچک در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: کشت بهاره ذرت علوفه‌ای در شهرستان قرچک تاکنون ۷۰ هکتار کشت ‌شده است و پیش‌بینی می‌شود ۷۰۰ هکتار ذرت علوفه‌ای کشت خواهد شد.

وی بااشاره به اینکه ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان قرچک به شیوه بزری اختصاص‌یافته است، گفت: در حوزه سبزی و صیفی‌جات ۵ هکتار در فضای باز و ۱۰ هکتار نیز کاهو و گل و کلم توسط کشاورزان این شهرستان کشت شده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی قرچک افزود:‌ در بحث گلخانه‌ای ۱۲ هزار هکتار کشت خیار، دو نیم هکتار گل شاخه بریده در شهرستان فعالیت می‌کنند، که در مجموع ۸۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان در کشت بهاره است.

حسینی در خصوص طرح کاداستر که به صورت پایلوت در شهرستان اجرا می‌شود، تصریح کرد: هدف کاداستر تعیین محدوده‌های مالکیتی به همراه اطلاعات حقوقی املاک مرتبط به هر ملک است در سیستم کاداستر نگهداری و مدیریت می‌شود.

این مسؤول بیان کرد: این طرح جهت تعیین موقعیت‌های جغرافیایی، هندسی املاک و عملیات ثبتی انجام می‌شود و اطلاعات ملکی در مناقصات، دعاوی حقوقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: مزایایی که کاداستر دارد تفکیک مالکیتی اراضی و مختصات و دیگری مدیریت و نظارت بر بازار اراضی کشاورزی و نقل ‌و انتقال سند مالکیت است.

مدیر جهاد کشاورزی قرچک افزود:‌ مراحل اجرای این طرح همچون، تهیه نقشه موجود املاک، پلاک گذاری ثبتی بر روی قطعات سند مالکیت و نقشه‌های وضع موجود و املاک که مورداشاره بحث بند یک است.

حسینی بیان کرد: طرح کاداستر در اراضی کشاورزی شهرستان قرچک با وسعت ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار به عنوان طرح پایلوت در سطح شهرستان‌های استان تهران اجراشده که شامل ۵ سند ثبتی است.

وی گفت:‌ این پنج پلاک عبارت‌ است از روستای پوئینک، داوودآباد، امین‌آباد، ولی‌آباد و بخشی از صالح‌آباد و قشلاق است که در حال حاضر تهیه نقشه و اطلاعات بهره‌برداران به اتمام رسیده است و کار پرونده خوانی بر اساس سیستم و مقررات قانونی ازجمله اطلاعات اراضی انجام‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی قرچک در پایان خاطرنشان کرد: جهت صدور اسناد اراضی با هماهنگی سازمان امور اراضی کشور به اداره کل ثبت و اسناد و املاک استان تهران جهت تأیید نهایی ارسال‌شده و منتظر نتیجه هستیم به محض اینکه این نقشه‌ها تأیید شود صدور سند این اراضی اجرایی می‌شود.

فریبا سلیمان پور

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *