حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 21 شوال 1443 Sunday, 22 May , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
کارگاه آموزشی طرح توانمند سازی در شهرستان قرچک برگزار شد
۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۷:۲۰
شناسه : 36871

کارگاه آموزشی طرح توانمند سازی شهرستان قرچک با حضور ۵۵ خانوار مجری طرحهای خود اشتغالی در کمیته امداد شهرستان قرچک برگزارشد.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; حسین فتح آبادی اظهار داشت: این کارگاه آموزشی در طی دو روز به مدت ۱۰ ساعت با برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوعاتی از قبیل:بیان احکام معامله،داد و ستد،خرید و فروش،بیان تاریخچه و معنای لغوی توانمندی و همچنین مباحث روانی با حضور حوزهای فرهنگی،حمایتی و خودکفایی با شرکت ۵۵ خانوار مجری طرحهای خوداشتغالی برگزار گردید.
مدیر کمیته امداد شهرستان قرچک خاطر نشان کرد: سخنرانان در این کارگاههای آموزشی ابتدا احکام معامله و داد و ستد از نظر روایات عنوان کردند و گفتند در روایات بسیاری که از پیامبر اکرم(ص) آمده است، که آن حضرت کسب در آمد حلال را برای هر مسلمانی واجب دانسته است و تلاش و کار کردن دراین راه را با جهاد برابر شمرده اندو عبادت هفتاد جزء است و بالاترین و بزرگترین جزء آن کسب حلال است.سپس مبحث توانمندی ارائه گردید.

IMG_4372
وی بیان کرد: توانمندی در لغت یعنی:دادن قدرت به دیگران و به فعلیت رساند استعدادهای بالقوه و نهفته در ذات انسان است.توانمندسازی به صورت عام از ابتدای خلقت بشر وجود داشته است. زندگی انسان و روند تکاملی آن در طول تاریخ مبین این موضوع است. نوع سکونت ،ایجاد تغییرات و تکامل برای حفظ نفس و بهبود زندگی نشان از تکامل توانمندسازی بشر است.
افراد توانمند نه تنها احساس شایستگی بلکه احساس اطمینان دارند که قادرند کارها را با کفایت و درایت لازم انجام دهند.
فتح آبادی در پایان افزود:مجریان برتر و موفق طرح اشتغالزایی به ارائه روند موفقیت خود در طول اجرای طرح پرداختند و گفتند که ما با حول و قوه الهی و استفاده از تسهیلات این نهاد مقدس توانستیم استعداد نهفته خود را شکوفا نمائیم که این امر خود سبب کسب عزت نفس و استقلال مالی و مادی نیز شده است.
انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.