حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 20 جماد ثاني 1443 Sunday, 23 January , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
چند نکته مهم برای انجام خرید در روزهای کرونایی
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
شناسه : 111361

رعایت نکات بهداشتی در هنگام خرید روزانه به عنوان یکی از راه‌های پیشگیری و کنترل ویروس کرونا به شمار می‌رود.‌

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین , در شرایط کنونی کشور که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده بهتر است از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنیم و خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهیم.

در صورت نیاز به مراجعه حضوری جهت خرید، حداقل یک الی دو متر با دیگران فاصله داشته باشید؛ و هنگام خرید، ساک شخصی خود را همراه ببرید و از چرخ‌ها یا سبد‌های عمومی که در فروشگاه‌ها وجود دارد استفاده نکنید، زیرا افراد بسیاری به این وسایل دست زده اند.

برای چند روز خرید کنید تا کمتر نیاز به خروج از خانه داشته باشید. البته توجه کنید که نیازی به انبار کردن و خرید بیش از حد وجود ندارد.

در مجتمع‌های ساختمانی یک نفر می‌تواند مسئولیت خرید را بر عهده بگیرد. خرید‌های غیر ضروری را تا عادی شدن شرایط به تاخیر انداخته و با برنامه قبلی و لیست خرید ضروری به بازار بروید.

هنگام خرید بهتر است از ماسک استفاده کنید. به یاد داشته باشید در نهایت باید به روش صحیح ماسک را از صورت خود درآورید و در سطل آشغال بیاندازید. دست شما هنگام درآوردن ماسک نباید با سطح خارجی آن تماس داشته باشد.

از دستکش یک بار مصرف استفاده کنید و پس از پایان خرید به شیوه‌ای که دست شما با سطح خارجی دستکش تماس نداشته باشد از دست در آورید و در سطل آشغال بیاندازید. در این حالت نیز توصیه می‌شود باز هنگام رسیدن به خانه، دستهایتان را با آب و صابون بشویید.

توصیه می‌شود که در هنگام خرید از کارت بانکی استفاده کنید تا اسکناس‌هایی که ممکن است با دست افراد زیادی تماس داشته و حاوی ویروس باشد به دست شما منتقل نشود. با این حال سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که امکان انتقال ویروس از طریق اسکناس بسیار کم است.

دستگاه‌های کارت خوان هم ممکن است آلوده به ویروس باشد؛ بنابراین بعد از وارد کردن رمز خود و بیرون کشیدن کارت بانکی باید مراقب باشید که دستتان را به صورتتان نزنید و پس از بازگشت به خانه کارت بانکی را در جای خاصی قرار دهید که دست کسی با آن تماس نداشته باشد و آن را ضدعفونی کنید. دستهایتان را نیز به روش صحیح با آب و صابون بشویید.

پس از خرید به خانه بروید تا مرحله بعدی عفونت زدایی را برای حصول اطمینان از آلوده نبودن وسایل خریداری شده به ویروس کرونا، انجام دهید.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.