پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان بر میهمانان ضیافت الهی مبارک

نیروی انتظامی با صدور پیامی پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان ، ماه بهار قرآن ، ماه عبادت های عاشقانه و میعادگاه بندگی های خالصانه را بر میهمانان ضیافت الهی تبریک می گوید.

به گزارش سرویس فرهنگی قرچک آنلاین ;متن پیام تبریک نیروی انتظامی به شرح ذیل می باشد:

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَینَاتٍ مِنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ.

رمضان یک تحولِ است،تحولی بزرگ از خویشتن خویش به سوی حضرت باری تعالی و رها شدن از قیود نفس و منیت و یافتن فرصتی مغتنم برای خدایی و آسمانی شدن و پیدا کردن گمشده‌های درون، گمشده‌هایی که اگر آنها را شناخته و پیدایشان کنیم در واقع شرف اشرف مخلوقات را درک کرده ایم.

باردیگر ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خدا فرا رسید و مردم خداجو و مؤمن آماده می‌شوند تا ادب حضور در ضیافت پروردگار را سرمایه خوشبختی دنیا و آخرت خود سازند.

خود‌سازی آگاهانه در این ماه بر همه ابعاد زندگی تاثیر‌گذار است و برکات آن در سلامت و آرامش روح و جسم و به تبع آن افزایش امنیت و کاهش جرایم جلوه می‌کند.

معنویت و فضای روح بخش این ماه مبارک چنان بر کشور اسلامی ما حاکم می گردد که همگان با شوق در صدد اندوختن توشه معنوی و ذخیره آخرت خود می گردند و این جای شکر دارد ولیکن نیروی انتظامی حسب وظیفه خود در همراهی با مردم متدین و روزه دار بر رعایت نکات ذیل تأکید دارد.

۱. گرچه اسلام مسافران و بیماران را از روزه معاف نموده، لکن باید تمامی کسانی که دارای عذر شرعی هستند از خوردن و آشامیدن و استعمال دخانیات در ملأ عام خودداری نموده و مسافران عزیز از صرف غذا در فضای بیرونی غذاخوری ها و کنار جاده ها و تفرجگاه ها پرهیز نمایند.

۲. متصدیان هتل ها، مهمان پذیرها، رستوران های بین راهی، پایانه ها، فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن با اخذ مجوز از مراجع ذیربط و رعایت شئون اسلامی و پوشش فضای خود می توانند به مسافران ارائه خدمت کنند.

۳. سایر رستوران ها و مراکز پذیرایی از اذان صبح تا زمان افطار حق پذیرایی از مشتریان را ندارند و از افطار تا سحر فعالیت این اماکن بلامانع می باشد.

۴. امنیت پارک ها و تفرجگاه ها توسط ماموران و یگان های انتظامی برای حضور مردم عزیز در زمان افطار و بعد از آن تقویت خواهد شد تا شهروندان روزه دار بتوانند در فصل تابستان گذران فراغت داشته باشند.

۵. نیروی انتظامی در زمان افطار و شب های قدر که حضور و تردد مردم عزیز تراکم بیشتری دارد، تلاش می کند با حضور ماموران خود رفت و آمد را تسهیل و امنیت را ارتقاء بخشد و البته همکاری مردم عزیز بسیار راهگشا خواهد بود.

۶. یکی از جهات معنوی این ماه مبارک رعایت عفاف و حجاب و دوری از ناهنجاری ها است؛ لذا انتظار داریم همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کرده و در این امر نیروی انتظامی را یاری کنند.

خدایا و بارالها ، میل باطل به دل های ما راه مده و پس از آنکه به حق هدایتمان فرمودی، اجری کامل از الطاف بیکران خویش در این ماه پرفیض و برکت به ما عطا فرما. آمین یا رب العالمین.

پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *