پلیس در تلاش است تا شهروندان چهارشنبه آخر سال بی خطری را تجربه کنند

سرهنگ علی قرائی فرمانده انتظامی شهرستان قرچک خطاب به شهروندان گفت: پلیس در تلاش است تا شهروندان چهارشنبه آخر سال بی خطری را تجربه کنند.

به گزارش قرچک آنلاین; سرهنگ علی قرائی فرمانده انتظامی شهرستان قرچک با اشاره به تمهیدات شدید انتظامی چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: پلیس در تلاش است تا با اجرای برنامه هایی از جمله اطلاع رسانی عمومی ، پیشگیری و حضور گسترده پلیس در سطح شهرستان در جهت تامین امنیت و آسایش کامل شهروندان اقدام لازم بعمل آورد.
این مقام انتظامی با توصیهای به نوجوانان و جوانان خاطر نشان کرد: از خرید و استفاده مواد محترقه غیرمجاز جدا خودداری کنید. نگهداری مواد محترقه غیر استاندارد از قبیل اکلیل و سرنج ،زرنیخ،کلرات، … غیرمجاز و برخلاف قانون بوده و می تواند خسارات جبران ناپذیری برای خود و دیگران به همراه داشته باشد. باپرتاب ترقه و دیگر مواد محترقه هرگز باعث سلب آسایش و صدمه به دیگران نشوید.
وی افزود: بارعایت حقوق شهروندی از پرتاب نارنجک و مواد محترقه به ساختمان ها که موجب آسیب رساندن و بد منظر کردن آنها و سیمای شهرمان می گردد،خودداری کنید. از نگهداری مواد محترقه و وسایل آتش بازی(حتی وسایل و مواد استاندارد) در نزدیکی وسایل حرارتی و برقی خودداری شود.
قرائی ادامه داد: بسیار اتفاق افتاده که مواد محترقه در جیب یا دست منفجر شده است. صدای ناشی از انفجار برای نوزادان، خانم های باردار، بیماران قلبی و سالمندان بسیار خطرناک است. از برپایی آتش در معابر باریک و در نزدیکی پست های برق یا ایستگاه های تقلیل فشار گاز و پارکینگ های عمومی خودداری کنید.
وی در پایان بیان کرد: در آستانه فرارسیدن سال نو خانواده خود را با اعمال غلط خود اندوهگین نکنید. شادی واقعی در شاد کردن دیگران است نه در آزار و اذیت دیگران.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *