پایانه صادراتی صنایع دستی در استان تهران ایجاد می‎شود

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران از احداث پایانه صادراتی در حوزه صنایع دستی در استان با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; علیرضا جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه میراث فرهنگی استان تهران در سال ۹۷ اظهار داشت: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی سازمان در حوزه  گردشگری و صنایع دستی تعریف شده‌اند.

 وی در مورد پروژه‌های هتلینگ افزود: ۹ پروژه در سال ۹۷ به مرحله بهره‌برداری می‌رسد که دو هتل ۵ستاره، دو هتل ۴ستاره، یک هتل ۳ستاره، یک هتل‌آپارتمان یک‌ستاره، یک هتل‌آپارتمان دوستاره و دو هتل یک‌ستاره هستند که قابلیت افزایش به ۱۰ هتل را نیز دارد.

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران بیان کرد: میزان و حجم سرمایه‌گذاری برای آن‌ها متغیر بین حدود ۴۰ میلیارد یا ۶۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

جعفری در رابطه با موضوعات صنایع دستی گفت: تلاش داریم تا در مورد ارائه تسهیلات لازم برای ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی از طریق شهرداری‌ها و فرمانداری‌های شهرستان‌ها اقدامات لازم انجام پذیرد.

وی با اشاره به دیگر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: احداث و تجهیز موزه زنده سفال، احداث مجتمع تولیدی در موزه آبگینه، پایانه صادراتی در حوزه صنایع دستی نیز از دیگر پروژه‌هایی است که سعی می‌شود با اجرای آن‌ها بتوان قدم مؤثری در زمینه اقتصاد مقاومتی برداشت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *