حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
پاکستان: ایران سریع ترین و اقتصادی ترین مسیر برای تامین انرژی موردنیاز ما است
۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
شناسه : 49989

وزیر آب و برق پاکستان با تاکید بر اینکه کشورش به دنبال استفاده از تمام فرصت های ممکن برای واردات انرژی از ایران است، این کشور همسایه را سریع ترین، نزدیک ترین و اقتصادی ترین مسیر برای تامین انرژی مورد نیاز پاکستان دانست.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس بین الملل قرچک آنلاین; ‘خواجه محمد آصف’ این مطلب را در دیدار ‘مهدی هنردوست’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان مطرح کرد و افزود: پیوندهای عمیق و محکم دینی، اجتماعی، فرهنگی و تمدنی میان پاکستان و ایران وجود دارد. پاکستان اهمیت فراوانی به روابط دوستانه با ایران قائل است و این کشور را دوستی نزدیک و همسایه ای خوب می داند.
وزیر آب و برق پاکستان که تصدی وزارت دفاع این کشور را نیز برعهده دارد، گفت: استعداد فراوانی برای سرمایه گذاری در پاکستان در بسیاری از زمینه ها و بخش های این کشور وجود دارد و خوب است ایران در بخش طرح های تولید برق و ایجاد زیرساخت ها و تاسیسات تولید، انتقال و توزیع برق در پاکستان سرمایه گذاری کند.
پاکستان در زمان حاضر حدود ۷۴ مگاوات برق از ایران وارد می کند. ایران پیشتر آمادگی خود را برای افزایش صادرات برق به پاکستان به ترتیب تا یک هزار و سه هزار مگاوات اعلام کرده است.
مهدی هنردوست نیز در این ملاقات گفت: بعد از لغو تحریم ها، ایران از پتانسیل فراوانی برای سرمایه گذاری برخوردار است و اولویت ایران در این زمینه، همکاری با کشورهای همسایه است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: اجرای برخی طرح های بزرگ میان ایران و پاکستان، پایه و اساس روابط دوستانه دو کشور را تقویت خواهد کرد و طرح احداث خط لوله گاز نیز یکی بهترین طرح هایی است که می تواند مسیری امن و به مراتب اقتصادی تر برای پاکستان برای دستیابی به انرژی مورد نیاز خود و در نتیجه سرعت بخشید به حرکت چرخ صنعت و اقتصاد و ایجاد اشتغال در این کشور باشد.
وزیر پاکستانی در بخشی دیگر از اظهارات خود در این ملاقات، به اهمیت طرح راهروی اقتصادی مشترک چین-پاکستان اشاره کرد و با معرفی آن به عنوان یکی از بزرگ ترین طرح های منطقه، گفت که تمام کشورهای منطقه می توانند برای بهره برداری از این طرح، برنامه ریزی کنند.
طرف ایرانی و پاکستانی در این ملاقات همچنین بر ضرورت انجام دیدارها و تماس های بیشتر میان طرفین برای پیشبرد همکاری و تعامل به ویژه در حوزه انرژی و تجارت تاکید کردند.
منبع: ایرنا

انتهای پیام /س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.