پاکسازی ورودی شهرک امام رضا(ع) حصارامیر از علف های هرز توسط ناحیه۲ منطقه۲ شهرداری پاکدشت

ورودی شهرک امام رضا(ع) که پر از خار و علف های خودرویی بود که چهره ای نامطلوب و بی روحی از شهرک را به ساکنین و عابران معرفی می کرد توسط ناحیه۲ شهرداری عملیات پاکسازی علف های هرز را شاهد بود.

شصتی مدیر منطقه دو در رابطه با مطلب فوق گفت: امروزه ارتقاء کیفیت فضای شهری، از مهم ترین خواسته های شهروندان محسوب می شود و زیباسازی که شاید زمانی در انتهای صف اقدامات مدیریت شهری قرار داشت، به ابتدای لیست وظایف شهرداری تغییر یافته است.
وی در ادامه اظهار داشت: رشد سریع شهرنشینی و به دنبال آن افزایش مشکلات زیست محیطی اهمیت مفاهیمی چون کیفیت زندگی، برای مطلوبتر نمودن محیط های مصنوع را نمایان نموده است. مکان هایی مانند پارک ها، بلوارها، ورودی شهرک ها، در زیست پذیر نمودن شهرها اهمیت بسیاری دارند.
شصتی در ادامه افزود: یکی از این فضاهای شهری، ورودی شهرک ها هستند که توجه هر بیننده ای را که وارد شهرک می شود به خود جلب می کند و این خود می تواند تصورات ساکنین و خریداران واحدهای مسکونی را از فرهنگ و اهمیت مسئولان آن شهر به زیباسازی شهری شکل دهد. حال اگر این وردوی ها به شکلی درست و کارشناسی طراحی شده باشند می تواند اثر مثبتی داشته باشد و در غیر این صورت اثر منفی به دنبال دارد.
سرپرست منطقه دو در ادامه افزود: متأسفانه ورودی شهرک امام رضا(ع) حصارامیر چهره ی زمخت و زشتی را به واسطه علف های هرز به نمایش می گذاشت و زباله های ساختمانی و بعضاً خانگی بر زشتی و نامطلوب بودن ورودی شهرک افزوده بود که در اقدامی که از سوی ناحیه دو منطقه دو شهرداری در جهت پاکسازی علف های هرز صورت گرفت ورودی شهرک جلوه ی بهتری پیدا کرد.
وی در پایان افزود: در این اقدام سعی شده است میزان تأثیرگذاری فضاهای سبز شهری در کیفیت زندگی ساکنان محله و شهرک ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *