ورود بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار زائر به مشهدالرضا

استاندار خراسان رضوی از ورود بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار زائر از روز ۱۴ آذرماه تا ظهر جمعه به مشهد الرضا(ع) خبر داد و گفت : خدمات رسانی به این جمعیت در حوزه های مختلف روان و در شرایط مطلوب است.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; علیرضا رشیدیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ۱۵۳ هزار نفر از این زائران کاروان های پیاده هستند که تا امروز وارد مشهد شده اند.
وی با بیان اینکه ۴۰ هزار زائر پیاده نیز شب گذشته در میقات الرضا (ع) و ایستگاه های صلواتی اسکان موقت داشته اند ، افزود : این جمعیت امروز به سمت مشهد حرکت کرده اند.
وی عنوان کرد : پیش بینی ها و برنامه ریزی برای حضور سه میلیون و ۵۰۰ هزار زائر و مسافر طی این ایام در مشهد الرضا (ع) انجام شده و تا کنون ظرفیت هتل آپارتمان ها ، مهمانسراها و زائر پذیرها ۱۰۰ درصد تکمیل گردیده است .
وی با اشاره به اینکه هنوز ظرفیت بخش هتلی در مشهد تکمیل نشده است ، افزود : این بخش همچنان برای پذیرش میهمانان رضوی آمادگی دارد .
وی با بیان اینکه سیل ورود زائر به مشهد الرضا همچنان ادامه دارد ، افزود : تلاش بر ارائه خدمات مناسب است و بدین منظور سامانه نظارتی ۱۲۴ سازمان صنعت ، معدن و تجارت با حدود ۲۰۰ بازرسی رسمی و جمع قابل توجهی از ناظران افتخاری مسئولیت نظارت بر حسن ارائه خدمات را بر عهده دارند.
وی گفت : تاکنون تخلف جدی در ارائه خدمات گزارش نشده و مساله خاصی وجود نداشته است.
وی با تاکید بر اینکه مشکلی در خدمات رسانی وجود ندارد، افزود : مراکز درمانی نیز مشغول خدمت رسانی به زائران هستنند و بر این اساس ۴۹ واحد و مرکز درمانی بصورت شبانه روزی خدمت می دهند .
استاندار با بیان اینکه در بحث مشارکت های مردمی در خدمت به زائران پیاده امسال وضعیت مطلوب تری داریم ، گفت: نه تنها مردم مشهد و استان بلکه از سایر استانهای اصفهان، شیراز، کرمان و تهران در ایستگاه ها صلواتی بین راهی به زائران پیاده خدمت رسانی می کنند که حال و هوای متفاوتی را ایجاد کرده است.
وی ابراز امیدواری کرد : فرهنگ خدمات رسانی بویژه مشارکت مردمی بیش از گذشته با کمک هیات های مذهبی و روحانیت گسترش شده و ترویج یابد.

انتهای پیام /س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *