وداع بی نظیر مردم با پیکر مطهر شهید مجید قربانخانی+عکس و فیلم

مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم مجید قربانخانی، با حضور باشکوه و بی نظیر مردم تهران برگزار شد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر قرچک آنلاین; مراسم وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم مجید قربانخانی معروف به “حر”مدافعان حرم،عصر امروز پنج شنبه ۵ اردیبهشت ماه با حضور خانواده،دوستان،همرزمان و مردم شهید پرور در معراج شهدای مرکز برگزار شد.
این مراسم با حضور باشکوه و بی نظیر مردم تهران برای وداع با پیکر مطهر این شهید مدافع حرم همراه بود به گونه ای که جمعیت تا بیرون از حسینیه معراج برای دیدار صف بسته بودند.

به خاطر استقبال و درخواست مردم برای دیدار با پیکر شهید، مراسم وداع تا ساعت ۲۱ امشب ادامه خواهد داشت.مادر شهید مجید قربانخانی با پوشیدن لباس سفید و حضور بر سر سفره عقد نمادین فرزندش در معراج شهدا با بقایای پیکر او دیدار کرد. مادر شهید با بر دست گرفتن پیکر کفن پوش شده فرزندش ، میزبان لحظات باشکوه وداع مردمی بود.

​​​​​​

شهید مدافع حرم مجید قربانخانی متولد ۳۰ مردادماه سال ۶۹ در تهران و ساکن محله یافت آباد بود که بعد از یک تحول درونی،داوطلبانه به سوریه اعزام شد تا از حریم عقیله بنی هاشم و مردم مظلوم سوریه دفاع کند.در نهایت بعد از دلاوری های فراوان در تاریخ ۲۱ دی ماه سال ۹۴ به دست تروریست های تکفیری در منطقه خانطومان به فیض شهادت نائل شد و پیکر مطهرش در منطقه ماند. سرانجام پیکر شهید توسط گروه های تفحص شهدا کشف و از طریق آزمایش دی ان ای شناسایی شد. روز گذشته بنا به درخواست مادر شهید همچنین پیکر شهید را برای طواف گرد حرم مطهر امام رضا به مشهد منتقل کردند.

مراسم تشییع پیکر شهید مدافع حرم مجید قربانخانی فردا جمعه ۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ صبح از میدان معلم تا گلزار شهدای یافت آباد برگزار  و در همین مکان به خاک سپرده خواهد شد.همچنین مراسم بزرگداشت این شهید همین روز از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در مسجد مسلم بن عقیل واقع در یافت آباد بلوار الغدیر شهرک مسلمین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *