حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
هیچ تغییری در موضوع سهمیه‌های کنکور نهایی نشده است
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
شناسه : 112000

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییر در سهمیه‌های کنکور را در تعاون میان این شورا و مجلس شورای اسلامی دانست و تاکید کرد: هنوز هیچ تغییری در این زمینه نهایی نشده است.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین , عباس میرزاحسینی مدیر کل روابط عمومی و بین‌الملل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، پیرامون لایحه کنکور که به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده است، گفت: این لایحه توسط وزارتین علوم و بهداشت برای اصلاح سهمیه‌های کنکور و با پیشنهاد کاهش سهمیه‌ها از ۱۹ مورد به ۳ مورد تدوین شده و از طرف دولت به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شده است.

اصلاح سهمیه‌ها نیاز به تعامل شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس  دارد 
او افزود: برخی از سهمیه‌های فعلی کنکور مصوبه مجلس شورای اسلامی است و برخی نیز مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که اصلاح این سهمیه‌ها نیاز به همکاری و تعامل این دو نهاد دارد.

میرزاحسینی تصریح کرد: رایزنی‌هایی برای اصلاح در سهمیه‌های کنکور از جانب عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی جلساتی که با قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و رؤسای کمیسیون‌های آموزش و تحقیقات و بهداشت و درمان مجلس داشته‌اند، آغاز شده است که امیدواریم با همکاری مشترک مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی این موضوع حل شود.

او  یادآور شد: سهمیه‌های کنکور سال جاری مانند گذشته طبق آنچه در دفترچه ثبت نام کنکور و از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده، پابرجاست.

میرزاحسینی در پایان گفت: تأکید می‌شود تا کنون هیچ تغییری در موضوع سهمیه‌های کنکور نهایی نشده است.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.