حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 29 صفر 1444 Sunday, 25 September , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×

سر خط اخبار

هیئات مذهبی شیوه مناسب سوگواری را طبق فرامین ائمه اطهار(ع) اجرا کنند
۱۸ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۷
شناسه : 407

  به گزارش خبرگزاری قرچک آنلاین: فرماندار شهرستان قرچک اظهار داشت:  هیئات مذهبی شیوه مناسب سوگواری را طبق فرامین ائمه اطهار(ع) اجرا کنند. رضا ریاحی در شرایطی که استکبار جهانی سعی در منزوی کردن مسلمانان دارند و با حیله هایی قصد دارند اسلام را خرافی و مسلمانان را بی منطق معرفی کنند، بایستی مراسم و […]

ارسال توسط :
پ
پ

 

654656به گزارش خبرگزاری قرچک آنلاین: فرماندار شهرستان قرچک اظهار داشت:  هیئات مذهبی شیوه مناسب سوگواری را طبق فرامین ائمه اطهار(ع) اجرا کنند.

رضا ریاحی در شرایطی که استکبار جهانی سعی در منزوی کردن مسلمانان دارند و با حیله هایی قصد دارند اسلام را خرافی و مسلمانان را بی منطق معرفی کنند، بایستی مراسم و مجالس عزاداریهای ماه محرم طوری برگزار شود تا عظمت اهداف عاشورای حسینی به همگان نشان داده شود.

وی عمل قمه زنی را اقدامی خرافی و موجب وهن دین دانست و افزود: انجام اینگونه اعمال که در متن دین وجود ندارد و در حال حاضر موجبات وهن شیعه و عزاداری را فراهم می کند‏ خلاف عقل است.

وی بیان کرد: قمه زنی مغایر با موازین شرعی و قانونی بوده و از گذشته توسط افرادی ناآگاه اشاعه و رواج یافته و متاسفانه شرایطی فراهم کرده تا رسانه های بیگانه بر علیه مذهب و نظام مقدس جمهوری اسلامی توطئه کنند اما عزاداران باید بدانند اینگونه اعمال در شان مقام سالار شهیدان و مسلمانان نیست و بایستی به طور جدی از انجام آن خودداری نمایند.

این مسئول با اشاره به اینکه همه مراجع و علمای شیعه همواره بر پرهیز از هرگونه اقدامی که موجب وهن شیعه می‌شود تاکید داشته ‌اند بر فرهنگسازی عزاداری صحیح تاکید کرد و از هیئات مذهبی خواست تا شیوه مناسب سوگواری را طبق فرامین ائمه اطهار(ع) اجرا کنند.

فرماندار شهرستان قرچک یادآور شد: در جلسات مختلف با مسئولان هیئت های مذهبی بر ضرورت مقابله با هرگونه بدعت و خرافه در آیین عزاداری حسینی تاکید شده است.

وی همچنین بر اشاعه پیامهای عاشورا به خصوص برای نسل جوان تاکید داشت و افزود: در ماه محرم و در ایام عزاداری سالار شهیدان، چه بهتر که نسل جوان با شیوه صحیح عزاداری و پیامهای نهضت حسینی آشنا شوند.

ریاحی گفت: دستجات و هیئت های مذهبی برای جلوگیری از ایجاد راهبندان و اختلال در عبور و مرور و با ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی همکاری لازم را داشته باشند تاشاهد عظمت و رونق هر چه بیشتر مراسم عزاداری باشیم.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.