آلودگی، مدارس کلانشهرها را هم تعطیل کرد؛

هوای تهران به شرایط ناسالم برای تمام گروه ها رسید/ ذرات معلق کمتر از ۲/۵ میکرون با عبور از ۱۵۲ واحد، هوا را برای تمامی گروه ها ناسالم کرد+ نمودار

هرچند بررسی شاخص کیفیت هوا نشان می دهد ذرات معلق کمتر از ۲/۵ میکرون بدون کاهش نسبت به روز گذشته به عدد ۱۵۲ رسیده است اما غلظت ذرات معلق تهران همچنان ۲برابر حد مجاز است.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; ابر سیاه گازهای آلاینده بار دیگر بر هوای تهران سایه انداخته و شاخص هوا را باعدد ۱۵۲ برای همه ناسالم کرده است. میزان انباشت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و دیگر گازهای آلوده کننده هوا، امروز به این عدد رسید و این در شرایطی است که روز گذشته نیز این ذرات معلق شاخص ۱۵۲ را نشان می داد.

حالا هرچند بررسی شاخص کیفیت هوا نشان می دهد ذرات معلق کمتر از ۲/۵ میکرون بدون کاهش نسبت به روز گذشته به عدد ۱۵۲ رسیده است اما غلظت ذرات معلق تهران همچنان ۲برابر حد مجاز است.

بر اساس تحلیل داده های هواشناسی پیش بینی شده برای شهر تهران، با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر روز جاری شنبه، در برخی ساعات وزش باد موثر (باد با بزرگی بالاتر از ۲ متر بر ثانیه) انتظار می رود. با برقراری شرایط جوی ناپایدار از ساعات اولیه روز یکشنبه بارش باران و وزش باد نسبتا شدید در برخی ساعات پیش بینی می شود که نقش موثری در پراکندگی آلاینده ها خواهد داشت. با تداوم شرایط جوی ناپایدار در روز دوشنبه، در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید و بارش پراکنده انتظار می رود. همچنین طی دو روز آینده پارامتر دما به طور نسبی افزایش می یابد. طبق نتایج پیش بینی آلودگی هوا، طی روز جاری شنبه شرایط نامطلوب کیفی هوا همچنان برقرار خواهد بود و در روز یکشنبه با کاهش غلظت آلاینده ها، وضعیت کیفی هوا بهبود پیدا خواهد کرد.

بدین ترتیب ماندن طولانی مدت برای تمام افراد مضر است و کارشناسان توصیه می کنند تا سالم شدن هوا از هرگونه حضور طولانی مدت در فضای باز خودداری کنید. همچنین ضروری است که همه افراد بخصوص گروه های حساس جامعه که شامل کودکان ،سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و خانم های باردار هستند از فعالیت در فضای باز خودداری کنند.

منبع: راه دانا

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *