تعطیلات هم کاری برای وضعیت آلودگی هوای پایتخت نکرد؛

هوای تهران به شرایط ناسالم برای تمام گروه ها رسید/ ذرات معلق کمتر از ۲/۵ میکرون با عبور از ۱۵۳ واحد، هوا را برای تمامی گروه ها ناسالم کرد+ نمودار

هرچند بررسی شاخص کیفیت هوا نشان می دهد ذرات معلق کمتر از ۲/۵ میکرون با ۱۷ واحد کاهش نسبت به روز گذشته به عدد ۱۵۳ رسیده است اما غلظت ذرات معلق تهران همچنان ۲برابر حد مجاز است.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; ابر سیاه گازهای آلاینده بار دیگر بر هوای تهران سایه انداخته و شاخص هوا را باعدد ۱۵۳ برای همه ناسالم کرده است. میزان انباشت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و دیگر گازهای آلوده کننده هوا، امروز به این عدد رسید و این در شرایطی است که روز گذشته این ذرات معلق شاخص ۱۳۵ را نشان می داد.

حالا هرچند بررسی شاخص کیفیت هوا نشان می دهد ذرات معلق کمتر از ۲/۵ میکرون با ۱۷ واحد کاهش نسبت به روز گذشته به عدد ۱۵۳ رسیده است اما غلظت ذرات معلق تهران همچنان ۲برابر حد مجاز است.

حد استاندارد این ذرات ۳۵ میکروگرم بر مترو مکعب است اما طی امروز که هوای تهران ناسالم برای همه گروه ها بوده، غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون به حدود عدد ۹۷ نیز رسید. شاخص میانگین هوای روز جاری نیز عدد ۱۵۳ و هوای ناسالم برای همه است.

بدین ترتیب ماندن طولانی مدت برای تمام افراد مضر است و کارشناسان توصیه می کنند تا سالم شدن هوا از هرگونه حضور طولانی مدت در فضای باز خودداری کنید. همچنین ضروری است که همه افراد بخصوص گروه های حساس جامعه که شامل کودکان ،سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و خانم های باردار هستند از فعالیت در فضای باز خودداری کنند

منبع: راه دانا

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *