عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی:

همکاری ایران با ترکیه و روسیه سیاست های جدید آمریکا را خنثی می کند/قاطعیت ایران و تن ندادن به خواسته های تحمیلی آمریکا می تواند آن را وادار به عقب نشینی کند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه ایران با همکاری روسیه و ترکیه قَدر خواهد بود،گفت:که با این روش سیاست های جدید آمریکا در منطقه خنثی و بی نتیجه خواهد ماند و با کمک آن کشورها از تبدیل شدن مجدد آمر یکا به قدرت اول سلطه بر جهان جلو گیری خواهد شد.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با راه آرمان ؛ در خصوص تغییر وزیر امور خارجه آمریکا و تأثیر آن در برجام اظهار کرد:تغییر وزیر خارجه آمریکا سابقه کار تجاری داشت نه سیاسی که گفتنی است در مسائل ایران،قطر،روسیه،برجام ،با ترامپ، اختلاف نظر داشتند به همین دلیل سیاست خارجی آمریکا را تغییر داد.
این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد:محافل دیپلماتیک عربی در واشنگتن معتقدند که تغییر وزیر خارجه آمریکا و جایگزینی آن با مدیر سی.آی.ای (CIA) که فردی قاطع است، دیپلماسی آمریکا را بار دیگر به عنوان قدرت اول بین‌المللی تبدیل می‌کند و در این بین بزرگ‌ترین بازنده این تغییر، ایران و قطر هستند که هر کدام از ناحیه خود، از سرمایه‌گذاری روی تیلرسون و لابی اوباما استفاده کردند.
وی ادامه داد:خوشحالی عرب ها و رزیم صهیونیستی از این تغییر نیز حاکی از همین تحلیل است که البته این تغییر  بر روابط روسیه و آمریکا نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

ترقی با اشاره به مطالب فوق تأکید کرد:بنابراین خروج آمریکا از برجام تسریع خواهد شد و اقدامات عربستان علیه قطر،مردم بحرین و ایران توسعه خواهد یافت و بنظر میرسد بحرانهای منطقه ای و جهانی ناشی از دخالتهای آمریکا افزایش خواهد یافت.
این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد:قاطعیت ایران در برخورد با سیاست خارجی جاه طلبانه و زیاده خواهانه آمریکا و تن ندادن به خواسته های تحمیلی آمریکا می تواند این قدرت پوشالی را وادار به عقب نشینی کند.
ترقی در پایان با تأکید بر اینکه ایران با همکاری روسیه و ترکیه قَدر خواهد بود، خاطر نشان کرد:که با این روش سیاست های جدید آمریکا در منطقه خنثی و بی نتیجه خواهد ماند و با کمک آن کشورها از تبدیل شدن مجدد آمر یکا به قدرت اول سلطه بر جهان جلو گیری خواهد شد.

انتهای پیام/م

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *