همه عزمت جمهوری اسلامی ایران از وجود امام رضا(ع) است

استاد حوزه علمیه گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران با تمام قدرتش یک بند ثروت امام رضا(ع) نمی شود. مکه ، مدینه، سامرا و همه شهرهای مذهبی برای عزمت امام رضا(ع) چه مراسم با شکوهی به پا می کنند. تمام سلطنت ایرا ن مشهد است همه عزمت جمهوری اسلامی ایران از وجود امام رضا(ع) است.

به گزارش قرچک آنلاین; آیت الله حسینی خراسانی ازعلما و مشاهیر خراسان بزرگ در مراسم گرامیداشت سالگرد وفات شیخ فضل اله کریم امام جمعه سابق شهرستان قرچک اظهارداشت: دولت جمهوری اسلامی ایران با تمام قدرتش یک بند ثروت امام رضا(ع) نمی شود. مکه ، مدینه، سامرا و همه شهرهای مذهبی برای عزمت امام رضا(ع) چه مراسم با شکوهی به پا می کنند. تمام سلطنت ایرا ن مشهد است همه عزمت جمهوری اسلامی ایران از وجود امام رضا(ع) است.
وی گفت: هر چه آقای کریم برای مسجد، مردم، اجتماعی و… انجام داده به خاطر اینکه خادم الرضا بوده است وهر چه هست درنوکری امام رضا (ع) است. تمام دوران ، زندگانی پنجاه چند ساله امام رضا(ع) حتی برای یک بار با یک حرف خاطر کسی را آزده نکرد این مردم داری امام رضا(ع) است که کسی از او آزار ندیده است. بخاطر همین امام رضارعفت اولاد بطول است.
استاد حوزه علمیه اذهان کرد: امام رضا(ع) از زمانی که در یک شرایط خاص و تحت الحفظ، زیزنظر و سازمان یافته مدیریت شدند و هدفمند به سمت مرو حرکت دادند یک سال طول کشید. از کجا حرکت کند، کجا صحبت کنند، و… درطول این یکساله تمام حرکت ، صحبت های امام رضا(ع) به دستود مامون نوشته شد و تحویل آن داده شد.

_MG_0274
وی بیان کرد: صدا و سیما و رسانه، مردم، کسبه و… دولت و ملت این سخن رهبر معظم را رعایت کنند یعنی اگر همدلی و همربانی داشته باشند همه چیز حل می شود.
وی در پایان گفت: اگر شیواترین و رساترین حرف های که آقای شیخ فضل اله کریم به شما می گفتند اما عملش با حرفش یکی نبود شما آن را قبول نمی کردید. پس باید حرف با عمل یکی باشد.

IMG_0304
لازم به ذکر است: حجت الاسلام و المسلمین حاج فضل الله کریم، امام جمعه فقید شهر قرچک ورامین در سوم دی ماه سال ۱۳۷۸ به دیار باقی شتافت. مدیریت حوزه علمیه لبنان و انجام فعالیت های تبلیغی و عام المنفعه از جمله فعالیت های وی در طول عمرش بود.
مرجوم حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ فضل‌الله کریم، امام جمعه فقید شهر قرچک در سال ۱۳۱۸ در قلهک تهران به دنیا آمد. وی پس از تحصیلات کلاسیک به حوزه علمیه قم عزیمت و به مدت هفت سال از محضر آیات عظام نوری، اعتمادی، ستوده و فشارکی (ره) کسب فیض نمود و هفت سال نیز در حوزه علمیه نجف اشرف در محضر آیات عظام خویی، حکیم، صدر، شاهرودی، فانی، قزوینی، راستی کاشانی و امام امت دروس کفایه و خارج فقه و اصول را فرا گرفت.
پس از آن به لبنان رفت و چهار سال در شهرهای بعلبک، نبی شیث و شهرک‌های جنوب لبنان به نام‌های ناقورهو رامیه فعالیت‌های تبلیغ در دین اسلام را بر عهده داشت و در شهر بیروت عهده دار یک مدرسه علمیه بود که در آن مدرسه دروس کلاسک و حوزوی تدریس می‌شد که فارغ التحصیلان آن مدرسه علمیه هم اکنون در لبنان به تبلیغ اسلام اشتغال دارند.
وی در لبنان با آیت‌الله امام موسی صدر (ره) نیز در ارتباط بود. حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ فضل‌الله کریم (ره) در سال ۱۳۵۱ به ایران عزیمت نمود و در تهران به فعالیت‌های مذهبی مشغول شد و در سال ۱۳۵۳ به دستور حضرت آیت‌الله گلپایگانی (ره) برای تبلیغ در شهر قرچک ورامین که یکی از محروم ترین نقاط کشور بود، حضور یافت و در سال ۱۳۶۰ با حکم حضرت امام خمینی (ره) به امامت جمعه این شهر منصوب شدند.
این عالم ربانی در مدت حضور خود در شهر قرچک ورامین مجسد جامع این شهر را تجدید بنا کرد و ده‌ها مؤسسه خیریه و عام المنفعه برای رفع نیاز مستمندان و ایتام منطقه تأسیس نمود.
حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ فضل‌الله کریم در کنار جوشش‌های مردمی مردم همیشه در صحنه قرچک با پشتیبانی از ولایت مطلقه فقیه شرکت فعالی داشت و در فراز و نشیب‌های انقلاب به خصوص در هشت سال دفاع مقدس افزون بر ۴۰ بار حضور در جبهه‌های حق علیه باطل با درایت و صبری خاص وظایف مهم سیاسی و مذهبی خود را ایفا نمود و همواره سعی در ایجاد وحدت و همدلی بین مردم و مسؤولین داشت.
وی در سال ۱۳۷۸ به علت بیماری بازنشسته شد و در سوم دی ماه سال ۱۳۸۳ در شب ولات با سعادت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) به دیار حق شتافت و جسم شریفش در مسجد جامع قرچک مدفون گشت.
خدمات حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ فضل‌الله کریم:

221548915883217195150222152514010691597
-برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه در شهر قرچک؛
-بازسازی مسجد جامع شهر قرچک-
– احداث مجموعه خیریه درمانگاه دارالشفاء حضرت مهدی (عج) در شهر قرچک،
-مرمت و بازسازی امامزاده‌های اطراف قرچک از جمله امامزاده ابراهیم (ع)
-تأسیس موسسه خیریه زینبیه (س)
-تأسیس مکتب قرآن و اهل‌بیت ثقلین
-احداث مخابرات شهر قرچک
– احداث خانه عالم در شهر قرچک
– مسلمان شدن چندین نفر به دست وی
-تجلیل از شهدا و خانواده‌های وی؛
-تشویق جوانان برای شرکت در کلاس‌های حوزوی
– افتتاح دفتر تبلیغات اسلامی در شهر قرچک
– ساختن چندین مرکز زیربنایی با کمک خیرین همچون مدرسه و ادارات
انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *