همزمان با اربعین حسینی پیاده روی مردم شهرستان قرچک با نام جاماندگان کربلا در حال برگزار است

همزمان با اربعین سرور و سالار شهیدان، مراسم پیاده روی مردم شهرستان قرچک با نام جاماندگان کربلا از ساعت ۶:۳۰ صبح امروز (چهارشنبه) ۱۱ آذرماه به سمت حرم عبدالعظیم حسنی (ع) در حال برگزار است.

به گزارش قرچک آنلاین; حرکت کاروان جاماندگان کربلا صبح امروز ساعت۶:۳۰ از مسجد جامعه شهرستان قرچک با پیاده روی مردم مومن و ولایتمدار، عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) عازم حرم حرم حضرت عبدالعظیم(ع) شدند.
بیش از ده هزار نفر جمعیت از شهرستان قرچک به سمت قبله استان تهران حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در هوای باران در حال پیاده روی هستند، تا به دشمن نشان دهند که هنوز فرهنگ عاشورای زنده اشت.
ایستگاه صلواتی در طول مسیر برای پذیرایی از عزاداران برپا شده است و برای افرادی که نمی توانند ادامه مسیر دهند و نیز برای بازگشت زائران اتوبوس ها فراهم شده است، نیروها ی نظامی و انتظامی در طول مسیر امنیت زائران را فراهم کرده اند و نیروهای آتش نشانی و امداد به صورت آماده باش خدمات را به زائران ارائه می دهند.
کاروان عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) شهرستان ورامین بعد از پیوستند به زائران شهرستان قرچک با عنوان جاماندگان کربلای حسینی با پای پیاده همراه هم عازم حرم حضرت عبدالعظیم(ع) شدند.

IMG_8896 IMG_8878
حضور جوانان و نوجوانان در پیاده رویی اربعین حسینی در کنار مردان و زنان با ایمان شهرستان قرچک بسیار چشمگیر بود و زائران قبل از اذان به حرم حضرت عبدالعظیم(ع) خواهند رسید تا نماز ظهر و عصر را با جماعت بخوانند.
امام جمعه شهرستان قرچک درحاشیه این راهپیمایی اظهار داشت: اربعین یک روز مهم در تاریخ اسلام است که علاوه بر پیام همدلی و وحدت مسلمان جهان دارای پیام سیاسی است.
وی افزود: دشمن هر روز با تو طئه های جدید در تلاش است تا مسلمانان را از بین ببرد، اما با برپای پرچم امام حسین(ع) همه آن توطئه ها حنثی می شود.
وی گفت: این پیاده روی جاماندگان کربلا مشت محکمی است که به دهان دشمنان اسلام زده می شود، تا بدانند که اسلام با فرهنگ عاشورای زنده است.

IMG_8913
گفتنی است، حضرت عبدالعظیم(ع) از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی(ع) است و در مدّت ۷۹ سال عمر با برکت خود با دوران امامت چهار امام معصوم یعنی امام موسی کاظم(ع)، امام رضا(ع)، امام محمّدتقی(ع) و امام علیّ النّقی(ع) مقارن بوده و احادیث فراوانی از آنان روایت کرده است.
منزلت حضرت عبدالعظیم(ع) به حدی است که امام هادی(ع) به یکی از اهالی ری می فرمایند: «اگر قبر عبدالعظیم(ع) را که در نزد شماست زیارت می کردی مانند کسی بودی که امام حسین(ع) را در کربلا زیارت کرده است».
انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *