هشتگ “مدافعان_خلیج_فارس” داغ‌ترین هشتگ توئیتر شد+نمودار

کاربران شبکه‌های اجتماعی پس از اظهارات اخیر رئیس‎جمهور مبنی بر اینکه اگر نفت ایران صادر نشود، نفت هیچ کشوری در منطقه صادر نخواهد شد؛ با انتشار مطالب مختلف و هشتگ #مدافعان_خلیج_فارس از این اقدام شایسته وی تقدیر کردند.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; به نقل از هرمز؛ به دنبال نقض توافقِ برجام توسط آمریکا و اعلام آمادگی ترامپ مبنی بر اعمال تحریم‎های اقتصادی علیه ایران اسلامی، همچنین تهدیدات نفتی آمریکا مبنی بر به صفر رساندن صادرات نفت ایران، رئیس‎جمهور کشور در کنفرانس مطبوعاتی سفر خود به سوئیس اعلام کرد: در صورت ایجاد مشکل برای فروش نفت ایران، این کشور نیز می‌تواند صادرات نفت منطقه را متوقف کند.

رئیس‎جمهور ایران گفت: ادعای آمریکایی‌ها برای توقف کامل صادرات نفت ایران بی‎معنی است زیرا در حالی که نفت منطقه صادر می‌شود، صادر نشدن نفت ایران معنی ندارد. چنانچه اگر می‌توانید این کار را بکنید و نتیجه‌اش را ببینید، قاعدتا معنی این حرف را نمی فهمد چرا که اگر نفت ایران صاد نشود تنگه را می بندیم.

رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) نیز با اشاره به سخنان رئیس جمهور در سفر اخیر به اروپا مبنی بر اینکه «اگر نفت ایران صادر نشود، نفت هیچ کشوری در منطقه صادر نخواهد شد» را سخنانی مهم و حاکی از سیاست و رویکرد نظام برشمردند و افزودند: وظیفه وزارت امور خارجه پیگیری جدی اینگونه مواضع رئیس جمهور است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه به موضوع «دیپلماسی ایدئولوژیک» اشاره و خاطرنشان کردند: برخی به غلط، سخن از لزوم جدایی دیپلماسی از ایدئولوژی به میان می‎آوردند، در حالی‌که دیپلماسی ایدئولوژیک هیچ اشکالی ندارد و القاء تقابل میان ایدئولوژی و منافع ملی، صحیح و منطقی نیست.

حضرت آیت‎الله خامنه‎ای با تأکید بر اینکه هدف از تشکیل جمهوری اسلامی حفظ منافع ملی، استقلال، آزادی، عدالت اجتماعی، قدرت و امنیت ملی است، افزودند: ایدئولوژی به دنبال تأمین و حفظ منافع ملی است و هویت یک ملت محسوب می‌شود.

از اینرو کاربران شبکه‌های اجتماعی پس از تقدیر رهبر انقلاب از رئیس جمهور کشور با انتشار مطالب مختلف با هشتگ #مدافعان_خلیج_فارس اعلام کردند به بدخواهان و فرصت‎طلبان اجازه تعدی و تجاوز نمی‎دهند و تا پای جان برای حفظ ارزش‎های خود ایستادگی می‎کنند. در حال حاضر این هشتگ به‌عنوان یکی از داغ‎ترین و برترین هشتگ‎های فارسی توییتر می‎باشد.

هشتگ #مدافعان_خلیج_فارس که در واکنش به سخنان و تهدیدات اخیر ترامپ و وزیر خارجه آمریکا علیه ایران، توسط شبکه مردمی هرمزگان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، امروز در عرض ۶ ساعت با ۷۰۰۰ توئیت، ترند اول توییتر شد؛ این نتیجهِ قابل توجه، تنها حاصل عملکرد شبکه عملیاتی یک استان می‌باشد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *