حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023 تعداد دیدگاهها : 260×
هدف اصلی انقلاب اسلامی مقابله با نظام سلطه است
۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۸
شناسه : 113684

امام جمعه قرچک : دنیای استکبار و صهیونیستها و استعمارگران از قدرت اسلام و مسلمین وحشت دارندمخصوصاً از اتحاد و انسجام و اجتماعات مسلمین وحشت دارند.

ارسال توسط : نویسنده : فاطمه سیفی
پ
پ

به گزارش خبرنگار قرچک آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه نماز جمعه این شهرستان پس از دعوت خود و همگان به تقوای الهی وتبریک ولادت با سعادت امام کاظم (ع) اظهار داشت: ۲۰ ذی الحجه سالروز ولادت امام کاظم (ع) است ، توصیه به عبادت با معرفت از جمله درسهای آن حضرت است ، عبادت علی را عبادت با معرفت و از روی دانایی می دانند.

وی گفت : عمل حج یکی از راههای مقابله با مادیگری و آتش افروی نظام سلطه است ، حقانیت اهل بیت یعنی (علی (ع) ، حضرت زهرا(س) ، امام حسن (ع) و امام حسین (ع) بارها و بارها برای همه ثابت و روشن شد و با چشمانشان دیدند و با گوشهایشان شنیدند، یکی از آنها موارد مباهله است ، ۲۴ ذی الحجه روز مباهله پیامبر (ص) با نصارای نجران است.

وی ادامه داد : عامل عمده ناامنی دنیا اسلام و عقب ماندگی دنیای اسلام ، غفلت ما از حقیقت دین و سوء استفاده دشمن از این غفلت هاست ، کسانی که سنگ غرب را به سینه می زند برگردند به عقب ، ببینند چه بلایی سر گذشتهگان ما آوردند( خیانت وجنایت استعمارگران فراموش نمی شود).

امام جمعه قرچک خاطر نشان کرد : ۱۴ مرداد سال ۱۲۸۵ فرمان مشروطه امضاء شد ، به اهمیت حادثه مشروطیت توجه نکردیم ، حضرت آقا فرمودند: اگر حادثه مشروطیت نبود انقلای ما بوجود نمی آمد، مشروطیت یک حادثه استثنایی بود ، در ایران اولین بار این فکر مطرح شد که مملکت متعلق به مردم است و مردم هم حق دارند و خواسته آنها باید عملی شود، بعد از ورود اسلام به ایران ، این اولین جنبش فکری بود، زمانی این اتفاق افتاد که اوضاع سیاسی کشور بسرعت بسوی سکولاریزه پیش می رفت ، تلاش و بیداری و تحصن شیخ فضل الله شهید در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) موجب شد تا نظارت استصوابی علماء بر مصوبات مجلس گنجانده شد.

وی افزود : به پیشنهاد شهید اعلم ، شاگردش شهید سید حسن مدرس معرفی شد ، با پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، حضرت امام راحل با تأسی به این تدبیر اساسی بر وجود شورای نگهبان تأکید ورزیدندکه سرانجام پافشاری شیخ شهید و بصیرت او تأثیرگذاری او ، باعث شد.
اسماعیلی تصریح کرد : امروز که صهیونیستها در قلب دنیای اسلام در حال فتنه گری هستند خنثی کردن این فتنه ها کار آسانی نیست ، همه سازمانها و نهادها و نیروهای بازدارنده و مقاوم باید در صحنه باشند و با این شورا همکاری کنند ، سپاه ، ناجا، شهرداری ، فرمانداری ، بخشداری ، اداره تبلیغات ، امور مساجد ، آموزش وپرورش و…

وی بیان کرد : هدف اصلی انقلاب اسلامی مقابله با نظام سلطه است ، دنیای استکبار و صهیونیستها و استعمارگران از قدرت اسلام و مسلمین وحشت دارندمخصوصاً از اتحاد و انسجام و اجتماعات مسلمین ، چرا قصد تضعیف حج را دارند ، زیارت عتبات را دارند ، برنامه های عبادی را دارند ، اصلاً می دانید یکی از اهداف تولید و شیوع این ویروس ، ایجاد تفرقه و پراکندهگی و تعطیلی اجتماعات مسلمین بوده است.

وی تشریح کرد : حادثه خونین مکه در سال ۶۶ ، حادثه دلخراش منا ، قصد تخریب حرمها ، بمب گذار هیئات ، ترور ائمه جمعه در محراب هدف دشمن مسلط کردن تفکر سکولاری و سلطنتی وتقویت اسلام آمریکایی است ، از طرفی تأکید دارد اسم اسلام باشد ، چون می داند اسلام با گوشت و خون مردم آمیخته است ولی حقیقت و باطن اسلام را می زند و تضعیف می کند، وقتی افکار خراب شد ، برنامه ها هم خراب میشود ، مدیریتها هم فاسد میشود، دیگر دلسوزی و اخلاص و خدمت به مردم معنی ندارد.

امام جمعه شهرستان قرچک در پایان خطبه در خصوص دیدار هیئت دولت با حضرت آقا تاکید کرد : مهمترین مسئله بی توجهی و بی اعتمادی به غرب بود ، ضمن اینکه خسته نباشید فرمودند: مثل همیشه انصاف را رعایت کردند و هر جا به غرب اتکا کردید ، اعتماد کردید موفق نبودید ، کشور را دچار چالش و بحران کردید ، هر جا به مردم و به ظرفیت های داخل توجه کردید موفق شدید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.