با افزایش رطوبت در سیستان وبلوچستان؛

هجوم ملخ صحرایی به کشور شدت می گیرد/۱۰۰ هزار هکتار از مراتع کشاورزی درگیر مبارزه با میهمانان ناخوانده

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی‌های اخیر و افزایش رطوبت در منطقه شرایط را برای رشد وتکثیر ملخ های صحرایی فراهم کرده است.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; به نقل از عصرهامون ، غلام حیدر زورقی صبح امروز در تشریح خبر فوق به اصحاب رسانه افزود: از اسفندماه سال گذشته تاکنون ۱۰۰هزارو ۵۰ هکتار از مراتع شهرستانهای کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر، سیب و سوران، خاش و سرباز این استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.

وی گفت: ۵۵هزار و ۱۷۰هکتار از سطح سمپاشی شده مراتع در جنوب سیستان و بلوچستان به ملخ بالدار و ۴۴هزارو۸۸۰هکتار به پوره (نوزادملخ) اختصاص دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: کلیه امکانات لجستیکی وتوان کارشناسی سازمان بی وقفه کار مبارزه با ملخ را دنبال کرده وبرای تداوم مبارزه نیاز به حمایت مسئولین در سطح ملی و استانی است.

وی با بیان اینکه این سطح از هجوم ملخ در استان بی سابقه بوده به کشاورزان توصیه کرد در صورت مشاهده این آفت مراتب را به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی و یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع رسانی کنند.

زورقی تصریح کرد: بارندگی‌های اخیر و افزایش رطوبت در منطقه شرایط را برای رشد وتکثیر این آفت فراهم کرده و پیش بینی کرد در صورت ریزش های جدید دستجات ملخ مهاجر سطح مبارزه با این آفت در استان به بیش از ۱۵۰هزار هکتار برسد.

شایان ذکر است برابر اعلام سازمان جهانی خواروبار کشاورزی (فائو)در هفته های آینده هجوم ملخ صحرایی به سوی کشور شدت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *