معاون دادستان کل کشور:

نیروی انتظامی به صورت علنی و میدانی، امنیت را در جامعه برقرار می کند

معاون دادستان کل کشور گفت: نیروی انتظامی به صورت علنی و میدانی، امنیت را در جامعه برقرار می کند و دستگاه قضائی خود را مکلف به حمایت همه جانبه از این نیروی خدمتگذار می داند.

به گزارش قرچک آنلاین; جلسه تخصصی کمیته راهبردی همکاری پلیس با دستگاه قضائی و سازمان های ذینفع در ستاد انتظامی با حضور دکتر “فیروزی” معاون دادستان کل کشور دکتر ” ترکی” دادستان نظامی استان تهران  در شرق استان تهران برگزار شد.

سردار”عبدالرضا ناظری ” در این جلسه که با حضور دکتر “فیروزی” معاون دادستان کل کشور،دکتر “غلامعباس ترکی” دادستان نظامی استان تهران،”مصطفی محبی” مدیر کل سازمان زندان های استان تهران، دکتر “مسعود قادی پاشا” مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران به همراه دادستان ها و روسای دادگستری شرق استان تهران در محل سالن فجر ستاد انتظامی استان برگزار شد،با گرامیداشت هفته ناجا، تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) وبیان خیر مقدم از امنیت به عنوان اصلی ترین زیر ساخت جوامع یاد کرد.

وی با شرح شعار هفته نیروی انتظامی«پلیس برای امنیت و امنیت برای همه»، گفت: این شعار بر اساس پشتوانه هایی با تکیه بر منویات مقام معظم رهبری در حوزه های ماموریتی و شرایط محیطی و مکانی به عنوان چراغ راه نیروی انتظامی در طول سال تعیین شده است .

سردار “ناظری” با بیان اینکه امنیت هم هدف و هم وسیله است، افزود: امنیت یک پیش‌نیاز برای نیازهای اساسی کشور در حوزه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است ، از این رو امنیت باید مردمی شود چراکه افزایش مشارکت مردمی در ایجاد امنیت و کاهش آسیب‌های اجتماعی، جرایم و ناهنجاری‌ها اثرگذار خواهد بود.

رئیس پلیس استان، اولویت‌های نیروی انتظامی را در سه حوزه مطالبات مقام معظم رهبری، مطالبات مردمی و ماموریت‌های تعریف شده ناجا برشمرد و از جمله مطالبات مردمی به ایجاد فضای امن برای زندگی، بهره‌مندی از خدمات اداری و انتظامی مناسب و پاکسازی چهره اجتماعی جامعه از ناهنجاری‌ها عنوان کرد .

این مقام ارشد انتظامی، ارتقاء ارائه خدمات انتظامی از نظر کمی و کیفی، ایجاد طرح‌های امنیت اجتماعی و اخلاقی و افزایش قابلیت‌های فنی پلیس بویژه در عرصه فضای مجازی، ملموس‌سازی حضور پلیس در جامعه و آسان‌سازی دسترسی مردم به نیروی انتظامی را از مهمترین اولویت های فرماندهی انتظامی استان عنوان کرد و تحقق این مولفه ها را مستلزم همکاری همه دستگاه های نظارتی، قضائی ، اجرایی و امنیتی با نیروی انتظامی بشمرد.

سردار ناظری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به گستردگی جغرافیای شرق استان تهران بویژه وجود کویر و تهدیدات پیرامون آن در این استان خاطر نشان کرد:صدور احکام قضائی متناسب با ماموریت های از اولیت های همکاری های دوجانبه پلیس و دستگاه قضا در جهت کاهش جرائم است.

رئیس پلیس استان با اشاره به نیاز مبرم به احداث مجتمع قضائی نظامی در خور شان کارکنان نظامی تاکید کرد: با احداث این مجتمع در شرق استان تهران باید تردد طولانی کارکنان نیروهای مسلح به دادسراهای نظامی کاهش یابد.

دکتر “فیروزی” معاون دادستان کل کشوردر ادامه جلسه با تسلیت ایام شهادت حضرت امام حسین (ع) و تبریک هفته ناجا ، با تقدیر و تشکر از تعامل و همکاری خوبی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران با دستگاه قضا و سازمان های امنیت ساز ،رسالت نیروی انتظامی در برقراری امنیت و نظم جامعه را، رسالتی سنگین خواند و گفت: نیروی انتظامی به صورت علنی و میدانی، امنیت را در جامعه برقرار می کند و دستگاه قضائی خود را مکلف به حمایت همه جانبه از این نیروی خدمتگذار می داند.

وی به لزوم حمایت همه آحاد مردم و مسئولان از نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: اگر همدلی، وحدت و همکاری در بین مسئولان و مردم وجود داشته باشد دشمن نمی تواند دربین ما رخنه کند و این امر مهم با بصیرت و توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری بدست می آید.

معاون دادستان کل کشور افزود : جایگاه نیروهای مسلح و بخصوص نیروی انتظامی جایگاه رفیعی است و از تقدس خاصی در بین مردم برخوردار می باشند و با تلاش نیروی انتظامی و دستگاه های قضائی، مجرمان هیچ نقطه امنی برای ارتکاب اعمال مجرمانه خود نخواهند داشت و تعامل و همکاری نیروی انتظامی با سایر ارگانها سبب شده فرصت سوء استفاده دشمنان که مترصد آسیب زدن به امنیت کشور هستند گرفته شود.

دکتر “فیروزی” با بیان اینکه امنیت یکی از مواهب الهی و به تعبیر مقام معظم رهبری مانند چتری که بر سر همه گسترده شده و به عقیده، قوم و مذهب کاری ندارد، اظهار داشت: قضات دادسرا و ضابطین دو بازوی دادستان ها هستند که با عدالت خواهی احساس امنیت را در جامعه گسترش می دهند و باعث تثبیت ریشه های امنیت پایدار می شوند.

این مقام قضائی در ادامه به بندهای قانون آئین دادرسی کیفری و نحوه برخورد ضابطین عام و خاص و چگونگی عملکرد آنها پرداخت و افزود: ضابطین باید بصورت مستمر آموزش ببینند و با مطالعه و آگاهی بیشتر احکام قضائی را اجرائی کنند.

دکتر فیروزی در پایان، هدف کلی دستگاه قضا و ناجا را احیا حقوق مردم دانست و از زحمات بی شائبه ضابطین قضائی در شرق استان تهران در راستای اجرای موفق ماموریت ها قدردانی کرد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *