حسن‌بیگی در واکنش به اظهارات نماینده تهران:

نماینده چنین اختیاری ندارد که بگوید با هزینه خودم به جام جهانی می‌روم

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: نماینده چنین اختیاری ندارد که بگوید با هزینه خودم به جام جهانی می‌روم زیرا جایگاه نماینده جایگاهِ پارلمانی است و باید براساس مقررات عمل کند.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; ابوالفضل حسن‌بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس شبکه خبری تهران نیوز در ارتباط با حواشی مربوط به اعزام هفت نماینده مجلس به جام جهانی فوتبال در روسیه اظهار داشت: جایگاه مجلس و جایگاه نمایندگی قائل به شخص نیست بلکه جزو ارکان نظام جمهوری اسلامی است. بر هر نماینده‌ای واجب است که تمام قوانین و مقررات جمهوری اسلامی و قانون اساسی را رعایت کند.

وی گفت: هر نماینده‌ای که بخواهد در خارج از کشور حضور پیدا کند، سفرش باید در کمیته سفرهای خارجی بررسی شود. کمیسیون امنیت ملی در شان نمایندگان مجلس نمی‌بیند که نماینده‌ای بخواهد بیان کند که من با هزینه خودم به سفر خارجی می‌روم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این نماینده، چه خانم باشد و چه آقا، باید توجه داشته باشد که جمهوری اسلامی ضوابط و مقرراتی دارد و همه باید این قوانین را رعایت کنند.

حسن‌بیگی بخش دیگر اظهاراتش را به پاسخگویی به اظهارات نماینده تهران که گفته بود «با هزینه شخصی به جام جهانی می‌روم» اختصاص داد و گفت: شنیده شد که برخی از نمایندگان عنوان کرده‌اند که ما با پول خودمان می‌خواهیم برویم و هزینه‌های سفر را از جیب شخصی می‌دهیم. در این سطوح هم انجام چنین کاری صلاح نیست.

 

*مخالفت حداکثری اعضای کمیسیون امنیت ملی با سفر نمایندگان به روسیه

وی بر همین اساس مطرح کرد: اولا چرا این نماینده در طول عمرش یک بار به چنین سفرهایی نرفته است و حال که نماینده مجلس شده می‌خواهد به این سفر برود؟ موضوع اعزام نمایندگان به جام جهانی در کمیسیون امنیت ملی مطرح شد و همه به جز یکی دو نفر مخالف اعزام نمایندگان مجلس به جام جهانی بودند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در تشریح دلیل مخالفت کمیسیون امنیت ملی با اعزام نمایندگان مجلس به جام جهانی افزود: حضور نمایندگان در روسیه هم از نظر پرستیژ بین‌المللی، هم از نظر جایگاه پارلمانی جمهوری اسلامی و هم از منظر امنیت ملی به صلاح نیست و احتمال دارد که سرویس‌های امنیتی خارجی مشکلاتی را برای نمیاندگان و کشور ایجاد کنند.

حسن‌بیگی تاکید کرد: نماینده چنین اختیاری ندارد که بگوید با هزینه خودم به جام جهانی می‌روم زیرا جایگاه نماینده جایگاهِ پارلمانی است و باید براساس مقررات عمل کند.

 

*اعزام احتمالی نمایندگان باید براساس قرعه‌کشی باشد نه گزینش

وی هم‌چنین به تشریح سایر محورهای مطرح شده در نشست دیروز کمیسیون امنیت ملی مجلس پرداخت و گفت: مقرر شد اگر قرار است نماینده‌ای به این سفر اعزام شود، باید قرعه‌کشی صورت بگیرد و اعزام افراد به صورت گزینشی نباشد. سپس نفرات منتخب باید در کمیته سفرهای خارجی مجلس بررسی شوند.

 

*اجازه ندهید ماجرای مجلس ششم و خیانت آن نماینده تکرار شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به تجارب تلخ دوره‌های اخیر و خیانت برخی از نمایندگان اشاره کرد و یادآور شد: اگر نمایندگان دوره ششم مجلس شورای اسلامی با ملاحظات بیشتری به قوانین عمل می‌کردند، فردی مانند خانم حقیقت‌جو، نماینده تهران از جایگاه مجلس سوء استفاده نمی‌کرد. ایشان به ملت دهن کجی کرد و به کشور انگلیس که دشمنی دیرینه‌ای با ما دارد، رفت.

حسن‌بیگی در بخش پایانی اظهاراتش در پاسخ به این سوال که آیا حضور نمایندگان مجلس در سوریه جنبه تشریفاتی دارد یا نظارتی، خاطرنشان کرد: افرادی را که مجلس تعیین می‌کند، برای نظارت بر عملکرد فدراسیون، وزارت ورزش و ورزشکاران اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *