امام‌جمعه قرچک:

نماز عید فطر یکی از سنگرهای بزرگ است

امام‌جمعه قرچک گفت: باید نماز عید فطر را به‌عنوان یکی از سنگرهای بزرگ قدر بدانیم و از خداوند بخواهیم طاعات و عبادات مسلمانان را در ماه رمضان قبول کرده و آخرین ماه مبارک رمضان عمرمان قرار ندهد

به گزارش قرچک آنلاین; حجت‌الاسلام و المسلمین حجت‌الله اسماعیلی امام‌جمعه شهرستان قرچک در این مراسم اظهار داشت: ماه رمضان، ماه استغفار و اعتراف به گناهان و از طرف خداوند هم ماه آمرزش، ماه ویژه تخفیف و گذشت است.

وی گفت: باید خداوندی را که رحمتش به‌هیچ‌وجه تمام نشده و نعمتش پایانی ندارد، ستایش کرده و شکرگزار نعمات و رحمت خداوند باشیم

امام جمعه قرچک افزود: وقتی مقایسه می‌کنیم هر سال را با سال‌های قبل از آن، پیشرفت در معنویت و در کارهای نیک و اعمال مقرب انسان به خدای متعال را در میان مردم بیشتر می‌بینیم. مجالس دعا و مناجات و توسل و موعظه از همه‌ سال‌ها گرم‌تر و گیراتر و پرجمعیت‌تر بوده است؛ این همان میدان مسابقه است..

اسماعیلی با تبریک عید سعید فطر بیان کرد: عید سعید فطر بیانگر عظمت و شکوه امت اسلامی و تجلی بندگی پروردگار متعال است.

وی افزود: روز بازگشت به فطرت نخستین و روز حساب‌وکتاب است و با توجه روایتی از حضرت علی (ع)

هرروز که معصیت خدا در آن نباشد، آن روز عید است؛ ازاین‌رو در طول سال نیز هرروزی که گناه نکنیم آن روز برایمان عید خواهد بود.

امام‌جمعه قرچک با اشاره به نماز عید فطر، بیان کرد: باید نماز عید فطر را به‌عنوان یکی از سنگرهای بزرگ قدر بدانیم و از خداوند بخواهیم طاعات و عبادات مسلمانان را در ماه رمضان قبول کرده و آخرین ماه مبارک رمضان عمرمان قرار ندهد و اگر مقرر است آخرین رمضان برایمان باشد ما را بدون مغفرت رها نکند.

وی در پایان گفت: از خدا می‌خواهیم در سال بعد نیز ما را بر سر سفره بندگی خود بنشاند و از فیوضات معنوی و لقمه‌های نورانی که خداوند نصیب بندگان خاصش می‌کند، بهره‌مند شویم.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *