نقش ورزش همگانی در سلامتی افراد جامعه

فرماندار شهرستان قرچک با تاکید بر اهمیت ورزش بر سلامتی و نشاط جامعه خواستار گسترش ورزشهای همگانی در قرچک شد. رضا ریاحی صبح امروز در نشست کارگروه ورزش و جوانان شهرستان که با حضور معاونان فرماندار،‏ بهنام جهانی بخشدار مرکزی، حسین قاسی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان، هوشنگ کولیوند مدیر اموزش و پرورش شهرستان، […]

فرماندار شهرستان قرچک با تاکید بر اهمیت ورزش بر سلامتی و نشاط جامعه خواستار گسترش ورزشهای همگانی در قرچک شد.

رضا ریاحی صبح امروز در نشست کارگروه ورزش و جوانان شهرستان که با حضور معاونان فرماندار،‏ بهنام جهانی بخشدار مرکزی، حسین قاسی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان، هوشنگ کولیوند مدیر اموزش و پرورش شهرستان، نایب مرادی رئیس شورای اسلامی شهر قرچک و سایر روسای ادارات برگزار شد‏ بر گسترش ورزش همگانی و همگانی نمودن ورزش در منطقه تاکید کرد.

وی افزود: ورزش و بازى از تفریحات سالم و سودمند و نشاط انگیز بوده و در تأمین سلامتى و بهداشت جان و تن انسان بسیار مؤثر است به همین دلیل بایستی در بین تمام اقشار جامعه به خصوص دانش آموزان نهادینه شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک با اشاره به آموزش ورزشهای مورد تاکید اسلام از جمله شنا خواستار این شد تا سازمانهای متولی آموزش این ورزش را با کمترین هزینه در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

ریاحی همچنین بر تشکیل نهاد اجتماعی و فرهنگی در شهرداری تاکید و آن را در توسعه ورزش مفید دانست.

وی همچنین به لزوم گسترش ورزش صبحگاهی و پیاده روی خانوادگی اشاره کرد و از اداره ورزش و جوانان شهرستان خواست تا نسبت به این امر اهتمام لازم را داشته باشد.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان قرچک نیز در این نشست گفت: باید در راستای گسترش ورزش سطح شهرستان برنامه ای جامع و مدونی هم در سطح شهر و هم روستاها تدوین کرد چرا که در این شهرستان جوانان و نخبگان علمی و ورزشی زیادی وجود دارند.

حبیب الله ابراهیمی با اشاره به اینکه بایستی برنامه های ورزشی جنبه عملیاتی به خود بگیرند‏‏ بر لزوم هماهنگی برنامه های ورزشی با سایر ادارات لزوم توجه به موارد بهداشتی و اخلاقی در سالن ها و استخرها توزیع عادلانه سرانه ورزشی در سطح شهرستان و گسترش آن در بین اقشار مختلف به خصوص دانش آموزان و بانوان تاکید کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر قرچک نیز در این نشست به ضرورت تشکیل معاونت اجتماعی و فرهنگی در شهرداری اشاره کرد و گفت: شورا و شهرداری قرچک در صدد هستند تا حد امکان برای اعتلای ورزش شهرستان به کمک اداره ورزش و جوانان بیایند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قرچک نیز در این نشست با اشاره به اینکه در شهرستان ۹۸۰۰ ورزشکار سازمان یافته حضور دارند‏ بیان کرد: امید است این میزان تا پایان سال به ۱۱ هزار نفر برسد.

حسین قاسی زاده افزود: ۴۲ تن از ورزشکاران سطح شهرستان به تیم های ملی مختلف اعزام شدند و از این تعداد ۱۲ نفر جزو بانوان بوده اند.

وی با اشاره به اینکه تیم فوتسال شهدای مقاومت با امتیاز سپاه تشکیل شده و در دسته دوم بازی می کند گفت: امید است این تیم با پشت سر گذاشتن موفقیتهای لازم دو سال دیگر در کنار تیم شهید منصوری به فعالیت خود ادامه دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *