حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
نسبت به تراکم جمعیت در شهرستان قرچک با کمبود فضای آموزش مواجعه هستیم
۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۴:۴۱
شناسه : 39161

مدیرآموزش و پرورش شهرستان قرچک گفت: نسبت به تراکم جمعیت در شهرستان قرچک با کمبود فضای آموزش مواجعه هستیم که در سطح استاندارد فضا ی آموزشی باید تک شیفت اداره شود ولی به دلیل کمبود در حوزه سخت افزاری و زیر ساختی بیشتر آنهابجز مدارس خاص، استعدادهای درخشان و شاهد بصورت دو نوبت اداره می شود.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; مهدی نیکبخت مدیرآموزش و پرورش شهرستان قرچک در گفت و گو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهارداشت: جذب نیرو در دوره ابتدایی با توجه به نظام ۳-۶-۶ که در حال اجرا است ما نیاز شدید به نیروی انسانی داریم وبا جذب وزارت آموزش و پرورش و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در کوتاهترین مدت کمبود نیرو ی قرچک حل خواهد شد و سازماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش از طریق وزارت خانه صورت می گیرد و مناطق قادر به تصمیم گیری در این باره نیستند.
وی گفت: بنا به تازه تاسیس بودن و نو پابودن شهرستان قرچک، اداره آموزش و پرورش قرچک از سال ۷۴ تا حالا ریشه ۲۱ ساله دارد و اداره آموزش و پرورش قرچک جزو اداراتی بود که در قرچک حضور داشت و چارت سازمان آن به طور کامل مدیریت می شود و تلاش همکاران بر این است که رضایتمندی  مراجعه کنندگان جلب شود.
وی افزود: اگر افرادی که شایسته هستند را باعنوان عنصر اعتدال و عقلانیت جذب آموزش و پرورش کنیم مطمئن رضایتمندی نظام آموزشی در منطقه رعایت می گرددو اگر کمبود و نقصی هم وجود دارد این طبیعی است.
وی با اعلام رضایت از رتبه کنکور سال گذشته بیان کرد: سال گذشته آمارقبولی خوبی داشتیم از ۳۵ دانش آموز در رتبه های زیر هزار توسط آموزش و پرورش با حضور اصحاب رسانه تجلیل شد و امسال با اضافه شدن دو مدرسه تیز هوشان دخترانه فرزانگان و شهید بهشتی که این دو مدرسه خاص که دانش آموزن آن برای بار اول می خواهند در آزمون سال تحصیلی ۹۵ شرکت کرده و با بوجود آمدن این تدبیر درصد قبولی و رتبه خوبی کسب خواهند شد. وی گفت: با سیاسیتهای جدید دولت تمام دانش آموزان در کنکور قبول می شوند اما مهم این است که در چه دانشگاهی و در چه رتبه ای قرار می گیرند.
نیکبخت بیان کرد: شهرستان قرچک در مقایسه با سایر مناطق دچار محروم نیست و با این صراحت نمی توان گفت که روستاهای شهرستان قرچک محروم هستد روستاهای شهرستان قرچک این قدر که به شهرک شباهت دارد شباهت به روستا ندارند. در سطح شهرستان قرچک ۸ روستا و تعداد ۸ مدسه وجود دارد. با وجود امکاناتی که در مدارس قرچک هست هیچ کمبودی نسبت به مناطق مرکزی ندارد. فاصله دورترین روستای این شهرستان به مرکز آموزش و پرورش در بدترین حالت ۱۲ دقیقه است و محرومیت در محدوده قرچک به هیچ عنوان نداریم و بافت فرسوده در مدارس روستای وجود نداریم و تمام مدارس روستای این شهرستان ۹۰ درصد بافت نوساز دارند و تمام امکاناتی که به مفهوم واقعی عدالت آموزشی شهر و روستا است در قرچک رعایت شده است وفقط موارد جزء در بحث دانش آموزان بی بضایت وجود دارد و بنا به بضاعتی که مدرسه دارد از طریق انجمن اولیا و مجمع خیرین به مدارس روستای بی بضاعت کمک می شود تا عدالت آموزشی برقرار گردد.
مدیرآموزش و پرورش شهرستان قرچک اذهان کرد: در طرح هوشمند سازی مدارس که باید ۱۰۰ درصد بصورت هوشمند اداره شود مدارسی وجود دارد که بصورت تکلیفی بنا به بضاعتی که مدیر مدرس داشته یک یا دو کلاس را توانسته هوشمندکند.
وی افزود: تنها مدرسه ای که بصورت کاملا هوشمند  در قرچک اداره می شود مدرسه شهید صیاد شیرازی و حضرت خدیجه است. تمام دانش آموزان هر کلاس یک تبلت دارند و بصورت الکترونیک محتوای درسی را دریافت می کنند. تقریبا ۲۰درصد مدارس این شهرستان بصورت هوشمند که دبیران آن با اطلاعات روز دنیا هماهنگ هستند کلاس را اداره می کنند.
وی بیان کرد: در بخش خصوص در سال گذشت متقاضی خاص نداشتیم و آموزش و پرورش برای صندلی های خالی مراکز غیر دولتی  هزینه پرداخت کرد و ضمن معرفی دانش آموز هیچ هزینه از دانش آموز دریافت نشد.
وی در پایان گفت: نسبت به تراکم جمعیت در شهرستان قرچک با کمبود فضای آموزش مواجعه هستیم که در سطح استاندارد فضا ی آموزشی باید تک شیفت اداره شود ولی به دلیل کمبود در حوزه سخت افزاری و زیر ساختی بیشتر آنهابجز مدارس خاص، استعدادهای درخشان و شاهد بصورت دو نوبت اداره می شود.
انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.