نماینده پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس شورای اسلامی:

نسبت به تحریم ها، عهد شکنی ها و نقض برجام قانون و مصوبه وجود دارد

نماینده پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون نسبت به تحریم ها، عهد شکنی ها و نقض برجام قانون و مصوبه وجود دارد و هیئت نظارت بر اجرای برجام مسئولیت تصمیم گیری تمام دارد.

به گزارش قرچک آنلاین; سیدحسین نقوی نماینده پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت:  با روی کار آمدن دولت ترامپ آمریکا از برجام عبور کردند و بر اجرایی برجام کوتاهی می کنند.

وی گفت: آمریکایی‌ها با اعمال تحریم‌های غیرهسته‌ای با این توجیه این که تحریم‌ها ارتباطی به برجام ندارد، به دنبال تحریم‌هایی بیشتر از دوران قبل از برجام هستند.

نقوی تاکید کرد: برجام توافقی بین‌المللی و الزام‌آور است و اگر طرفین به تعهدات عمل نکنند اقدامات متفاوت در متن برجام قید شده است.

وی با اشاره به نقض روح برجام، بیان کرد: توافق برجام گفتمان بین جمهوری اسلامی ایران و ۱+۵ بر مبنای دوری از هرگونه تهدید و تحریم است و نقض آن عواقب جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

نماینده پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس شورای اسلامی با  بیان هشت شرط مقام معظم رهبری برای پذیرفتن برجام، تصریح کرد: غربی‌ها حق ندارند بعد از برجام به هیچ بهانه‌ای تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کنند و چنین مصوبه‌ سنای آمریکا در تضاد با شرایط مورد تاکید رهبری است و دولت باید در چارچوب برجام نسبت به نقض آن اقدامات لازم را انجام دهد.

وی گفت: ما در مقابل کسانی که عهد شکن هستند، قانون اقدام متقابل و متناسب تصویب کردیم و به دولت هم ابلاغ شده است و دولت احتیاج به مصوبه و قانون ندارد و باید آن را اجرا کند.

نقوی افزود: در قانون نسبت به تحریم ها، عهد شکنی ها و نقض برجام  قانون و مصوبه وجود دارد و هیئت نظارت بر اجرای برجام مسئولیت تصمیم گیری تمام دارد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *