حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 5 رمضان 1444 Sunday, 26 March , 2023 تعداد دیدگاهها : 260×
نتیجه ی برداشته شدن تحریم ها، باز شدن شیرهای نفت و از سر گرفته شدن خام فروشی است
۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۱
شناسه : 33808

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: با این روال، نتیجه ی برداشته شدن تحریم ها می شود باز شدن شیرهای نفت و از سر گرفته شدن خام فروشی است

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم تکریم و معارفه مسئول مرکز بسیج وزارت نفت که در سالن شهید بهشتی این وزارتخانه برگزار شد با اشاره به فرمایش امام خامنه ای در خصوص مجاهد بودن تولید کننده ی داخلی گفت: امروز خط مقدم جهاد در مقابل دشمنان اسلام و ایران در جبهه اقتصاد و تولید ملی واقع شده است.
سردار نقدی با اشاره به حماسه سازی های صنعتگران نفت در دوران دفاع مقدس در فعال نگهداشتن جزیره خارک و تلمبه خانه های نفت تاکید کرد: جهادگران عرصه نفت در دوران دفاع مقدس ثابت کردند که با روحیه جهادی و بسیجی می توان حماسه خلق کرد و امروز هم برای اینکه یک نمونه جهادی در عرصه تولید و صنعت معرفی کنیم بهترین مثال، فعالیت صنعتگران عرصه نفت در دوران دفاع مقدس است.
وی با بیان اینکه خارک و تلمبه خانه ها در جنگ هر کدام یک شلمچه بودند اظهار داشت: در دوران پس از دفاع مقدس نیز بر خلاف انتظار دشمن که فکر می کرد ایران برای بازسازی و فعال کردن سکوهای نفتی نیازمند حکومت های خارجی است، عزیزان جهادگر در این عرصه ثابت کردند که با توکل بر خدا و تکیه بر استعداد و توان داخلی می توانند سکوهای نفتی را احیا و تلمبه خانه ها را فعال کنند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به حماسه خودکفایی بنزین ادامه داد: دشمن فکر کرد می تواند با تحریم بنزین، ملت ایران را به زانو درآورد اما با خلق حماسه ی خودکفایی تولید بنزین در کشور با توان و ظرفیت داخلی، این توطئه دشمن نیز نقش برآب شد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: کارهای بزرگ صنعتگران عرصه نفت، ملت ایران را به طمع وا می دارد که انتظارات بیشتری داشته باشند.
جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با بیان اینکه متاسفانه برخی راه حل تمام مشکلات کشور را در خارج دیده و همه ی آنها را منوط به رفع تحریم ها می دانند ابراز داشت: با تضمین می گویم که این تفکر غلط است، هیچ اقتصاددانی با هر تفکر سیاسی این تصور را ندارد و تاکنون از آنها نه شنیده شده و نه شنیده خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: در نهایت با همین روال، نتیجه ی برداشته شدن تحریم ها می شود باز شدن شیرهای نفت و از سر گرفته شدن خام فروشی. در آخر کار نیز وقتی نفت تمام شود کشوری عقب افتاده، محتاج، مصرف کننده و فقیر خواهیم داشت.

سردار نقدی بر پیگیری تولید در کشور تاکید نموده و گفت: باید تولید با فکر و اندیشه درون زا را تقویت کرد و گسترش داد. اگر این اندیشه در وزارت نفت به طور عمیق توسعه پیدا کند بخش عظیمی از مشکل بیکاری کشور حل خواهد شد.

وی تبدیل همین یک میلیون بشکه نفت صادراتی کشور در شرایط تحریم به محصول نهایی را سبب ایجاد هزاران شغل دانسته و افزود: اگر آنچه را که برای تولید وارد می کنیم اعم از خدمات، مواد اولیه، قطعات و هر آنچه به ارز نیاز دارد، داخلی شود که قطعا شدنی است چند صد هزار شغل ایجاد خواهد شد، این مشکل اصلی اقتصاد کشور است که قابل حل می باشد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه در دوره های قبلی نیز وزرای نفت این راه را انتخاب و طی کردند، تصریح کرد: هنوز راه زیادی مانده است که باید طی شود، بخش زیادی از تجهیزات صنعت نفت قابلیت تولید در کشور را دارد که این را باید به صورت جدی دنبال کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دشمن در مقابل پیشرفت ها و توفیقات ایران اسلامی بیکار نمی نشیند و به هر بهانه ای و به هر شکلی که بتواند کارشکنی می کند تا جلوی پیشرفت و خودکفایی ملت ما را بگیرد. نمونه آن تلاشی بود که برای تغییر کدینگ قطعات و تجهیزات صنعت نفت انجام شد که در مقطعی به بهانه افشای اسناد محرمانه کشور، مانع بومی شدن و تغییر کدینگ قطعات و تجهیزات صنعت نفت شدند.

منبع: تهران نیوز

انتهای پیام/س

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.