معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک:

موفقیت پدافند غیرعامل در گرو هماهنگی ها و همکاری های همه دستگاهها و مردم است

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک گفت : موفقیت پدافند غیرعامل در گرو هماهنگی ها و همکاری های همه ی نهادها ، دستگاهها و مردم است.

به گزارش قرچک آنلاین; جلسه ستاد پدافند غیرعامل شهرستان قرچک به ریاست علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و با حضور روسای ادارات خدمت رسان و دیگر اعضا این ستاد در محل فرمانداری تشکیل شد.

علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک ظهر امروز در جلسه ستاد پدافند غیرعامل شهرستان قرچک با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیرعامل، اظهار داشت: آمادگی کشور و نظام در حوادث غیر منتظره، به مصون سازی کشور کمک می کند و از موارد استعلام سازمان پدافند غیرعامل است.

وی افزود: ما در این زمینه علاوه بر تولید منابع باید وظیفه حراست و نگهبانی از آن را هم بر عهده داشته باشیم.

جعفری بیان کرد: ایجاد فرهنگ و باور عمومی در مورد ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیرعامل در مورد طرحهای حساس و حیاتی کشور به ویژه در میان مدیران سطوح مختلف و همچنین در میان مردم جامعه، تهیه و اجرای طرح‌های پدافند در مورد مراکز، اماکن و تاسیسات حائز اهمیت نظامی و غیرنظامی موجود و در دست اجراء بر اساس اولویت بندی از جمله سیاست های اصلی مورد تاکید در پدافند غیرعامل است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی آموزش های مردم محور را از مهمترین برنامه های شورای پدافند غیرعامل شهرستان برشمرد و خاطر نشان کرد: از حضور و فعالیت تشکل های مختلف در شهرستان حمایت می شود، زیرا که در آموزش و تحقق اهداف پدافند غیر عامل نقش تأثیرگذاری را دارند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک بر ضررورت تشکیل کارگروه های تخصصی پدافند غیر عامل در شهرستان تاکید کرد و گفت : موفقیت پدافند غیرعامل در گرو هماهنگی ها و همکاری های همه ی نهادها ، دستگاهها و مردم است.

وی تاکید کرد: تلاش دشمن بر این است که از لحاظ نرم افزاری کشور را تحت تاثیرات منفی قرار دهد و ما با فرهنگ سازی و با انجام طرح پدافند غیرعامل باید جلودار این مشکل باشیم.

جعفری گفت: تامین نیازهای ضروری مورد نیاز و استفاده از کلیه امکانات مردمی و بسیج منابع در شرایط بحرانی ناشی از تهدیدات دشمن جهت کاهش آسیب پذیری و ایجاد شرایط پایدار در شهرستان در مواقع اضطرار باید در دستور کار دستگاه های مسئول باشد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *