حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 14 محرم 1444 Thursday, 11 August , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×

سر خط اخبار

موبایل چه بر سر فرزندانمان می آورد؟
۲۸ دی ۱۳۹۳ - ۴:۵۸
شناسه : 22523

یک روانشناس گفت: خرید موبایل و تبلت‌ برای فرزندان قبل از ۱۴ سالگی موجب تهدید سلامت روان و وابستگی عاطفی شدید فرزندان به این ابزار خواهد شد.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزار ش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; محمد اورکی روانشناس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه مناسب‌ترین سن خرید موبایل یا تبلت‌ برای فرزندان اواسط دوره نوجوانی و ترجیحا دوره دبیرستان است اظهار کرد: در اختیار گذاشتن این ابزار قبل از ۱۴ سالگی تبعات ناخوشایندی را برای نوجوان درپی خواهد داشت.

این استاد دانشگاه از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر افزایش فرایند آگاهی کودک را آموزش داشت و افزود: در غرب غیر از خانواده، نهادهای اجتماعی نظیر مدرسه یا مهدکودک و سایر ارگان‌های دولتی مسئولیت آموزش و افزایش آگاهی از مضرات استفاده این وسایل را برعهده دارند، اما کشور ما متأسفانه نقش خانواده‌ها در آموزش انتقال مفاهیم و ارزش‌ها کم رنگ است و در مقابل سازمان‌های اجتماعی نیز این نقش را به خوبی ایفا نمی‌کنند.
اورکی همچنین با اشاره به اینکه اطلاعات موجود در فضای مجازی تأثیرات نامطلوبی بر رشد شناختی فرزند می‌گذارد، گفت: بسیاری از اطلاعات موجود در فضای مجازی واقعی نیست و کودکانی که در سنین پایین به ویژه در اواخر دوره کودکی یا اوایل دوره نوجوانی هستند، تفاوت بین واقعیت و خیال را نمی‌توانند به خوبی تشخیص دهند و قدرت تفکیک آن‌ها به خوبی رشد نکرده است به همین دلیل نمی‌توانند تجزیه و تحلیل مناسبی از پیام‌های وارد شده فضای مجازی داشته باشند.

وی در پایان به دوستی میان خانواده و فرزند تأکید کرد و افزود: والدین باید ارتباط دوستانه‌ای با فرزند خود برقرار کنند، زیرا بسیاری از خانواده‌ها به دلیل عدم وجود همین روابط دوستانه بین آن‌ها، حس خلاء و نیاز کاذبی در کودک شکل می‌گیرد که خانواده‌ها بدون اطلاع از این نیاز درصدد خرید موبایل یا تبلت هستند تا خلا موجود را جبران کنند

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.