داستان دختر گمیشانی که پول، سد راه خون و نفس او شده است؛

من راحله، فقط ۱۱ ساله؛ بدون ریه، بدون قلب+ تصاویر

نارسایی مادرزادی ریه و قلب و مشکلات مالی والدین راحله نوجوان را از پای در خواهد آورد اگر به یاریشان نشتابیم .

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; به نقل از ساحل گمیشان ،  راحله شافعی کودک ۱۱ ساله گمیشانی از بدو تولد با نارسایی ریه به دنیا آمد و به صورت تک ریه ای با کمک کپسول اکسیژن زندگی میکند البته اگر نام اینهمه رنج و درد را بتوان زندگی گذاشت .

حالا این نارسایی به قلب او فشار آورده  و حالا باید همزمان هم پیوند قلب و هم پیوند ریه شود.

مادر راحله می گوید کوچکترین باد سردی که به دخترم می خورد او را راهی بیمارستان می کند و باید تا مدتها تحت مراقبت باشد به همین دلیل مدرسه هم نمی رود اما خودم در خانه سعی میکنم به او آموزش  دهم بعضی مواقع یکی از معلمها  مدرسه هم به او سر می زند و کمکش میکند..

مادر راحله علاوه بر راحله دو فرزند دیگر هم دارد و با همه مشکلات راحله تلاش میکند با فروش لباس در همان یک اتاق محل زندگی در مخارج درمان او کمکی کند ، پدرش هم با همه وجود در آپاراتی کار می کند اما زور مشکلات و سختی ها خیلی بیشتر از آن است که این پدر و مادر جوان بتوانند کمر راست کنند.

بساط لباشس فروشی مادر راحله در تنها اتاق محل زندگی 

01

همه زندگی این خانواده ۵ نفره در یک اتاق خلاصه می شود که به دلیل ارزانتر بودن زمین چند متر دورتر از محدوده شهری اتاق خود را ساخته اند بدون آب و برق و گاز و کمترین امکانات و قوز بالای قوز همه مشکلاتشان اب گرفتگی خیابان منهتی به منزلشان است که مجبورند کیلومترها در آب و گل فرزندشان را به کول بکشند تا به محلی که ماشین می تواند وارد شود برسند.

مادر راحله می گوید پزشکان به او گفتند فقط برای ثبت نام فرزندش در نوبت پیوند ریه باید ۱۰ میلیون بپردازند و تقریبا ۱۰۰ میلیون برای عملش باید هزینه کند واین مبلغ در حد توانشان نیست .

راحله به دلیل مشکلات مالی والدین خود حتی در لیست نوبت پیوند هم نیست و خدا می داند این نگرانی مدام از آب شدن فرزند با دل این پدر و مادر چه میکند.

ما برای تهیه گزارش آنهم به خواهش یکی از افراد مطلع از اوضاع این خانواده به خانه راحله رفتیم با سلامت بدن و دست خالی برایمان بسیار سخت بود پدر راحله هر روز با کپسول گاز بر دوش و دختر بیمار بر روی دستانش چطور این مسیر را می پیماید.

مادر راحله میگوید هر شبی ۷ هزار تومان برای هزینه کپسول گاز هزینه میکنند و اگر گاز گیرشان نیاید با سه فرزند باید آواره خانه فامیل شوند …

مادر راحله با صدایی آرام و درد کشیده گفت و ما شنیدیم و شرمنده شدیم که در کنار گوشمان خانواده ای نجیب با اینهمه رنج دست و پبجه نرم میکنند و صدای رنجهایشان به جایی نرسیده است ..

صدای خس خس سینه راحله را در پس این گزارش می توان شنید امید که راحله هم صدای تپش قلب های مهربانتان را بشنود و امید دوباره  برای رهایی رنجهایش در جانش جوانه بزند.

خانه راحله را در تصویر میبینید

 

9

مسیر رفت و آمد  خانه راحله

2

12

7

ماشین شهرداری گمیشان را در تصویر میبینید که برای رفع مشکل آبگرفتگی رفتهولی در گل گیر افتاده

1

13

6

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *