مشمولین بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی

سوال: فردی شاغل که در زمره مشمولین وجزئ بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی میباشد برای فرزند پسر خود که در حال حاضر از سال ۱۳۸۹ در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کارافتادگی کلی گرفته است و تحت تکفل ایشان میباشد، به تازگی برای پسر خود همسری را اختیار نموده اند، حال ایشان میخواستند بدانند آیا […]

سوال:
فردی شاغل که در زمره مشمولین وجزئ بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی میباشد برای فرزند پسر خود که در حال حاضر از سال ۱۳۸۹ در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کارافتادگی کلی گرفته است و تحت تکفل ایشان میباشد، به تازگی برای پسر خود همسری را اختیار نموده اند، حال ایشان میخواستند بدانند آیا برای همسر فرزندشان میتوانند دفترچه بیمه دریافت نمایند ؛واصولآ عروس وی به تبع شوهرخود(که پسراین بیمه شده می باشد)می تواند ازمزایای قانون تآمین اجتماعی بهره مندگردد یاخیر؟

پاسخ:
باعنایت به بند۲ازماده ۲قانون تآمین اجتماعی که مقررمی دارد”خانواده بیمه شده شخص یااشخاصی هستندکه به تبع بیمه شده ازمزایای موضوع این قانون استفاده می کنند”وازسویی حسب قسمت “ب”ازبند۳ماده ۵۸ همان قانون که شرایط فرزندان بیمه شده برای بهره مندی ازمزایا وکمکهای مقرردرآن را مقرداشته است وهمچنین دیگر مواداین قانون ازجمله ماده ۸۱چنین مجوزی برای استفاده همسرفرزند ازکارافتاده بیمه شده ازمزایای قانون تآمین اجتماعی ودرفرض سوال مطرح شده اعطانگردیده است.

مرتضی تقوی وکیل پایه یک دادگستری

جهت ارتباط مستقیم با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲۱۳۵۲۹۰۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *