مدیریت بحران وارد کتب درسی می‌شود

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از ارسال نامه‌های جداگانه به دو وزیرعلوم و آموزش و پرورش برای ایجاد دو واحد درسی مدیریت بحران و کمک‌های اولیه در کلیه مقاطع تحصیلی خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; دکتر پیرحسین کولیوند با بیان اینکه ۱۴ کارگروه تخصصی برای مدیریت بحران از سوی وزارت کشور ایجاد شده است که این کارگروه‌ها در راستای کاهش خطرات و آسیب‌پذیری در زمان حوادث وظایفی دارند، گفت: این کارگروه‌ها موظف هستند برای ایجاد آمادگی و کاهش خطرپذیری برنامه‌ریزی‌هایی را داشته باشند.

 

وی افزود: برهمین اساس در راستای مفاد ۵-۱ از شرح وظایف کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی کشور که مصوبه شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور است، پیشنهاد می‌شود که دو واحد درسی مدیریت بحران و کمک‌های اولیه در کلیه مقاطع تحصیلی در دانشگاه و آموزش و پرورش گنجانده شود.

 

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر اظهارکرد: در نامه‌های جداگانه به دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش و دکتر فرهادی وزیرعلوم این مساله را از آنها درخواست کردم، گفت: از آنها خواسته شده است که با توجه به امکان بروز حوادث مختلف در کشور و اهمیت آمادگی و در راستای نهادینه کردن فرهنگ خودامدادی و مدیریت بحران، نسبت به عملیات‌سازی مصوبه شورای هماهنگی مدیریت بحران اقدام کنند.

منبع خبر : ایسنا

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *