مدیرعامل هلال احمر استان اصفهان خبرداد؛

مدیرعامل هلال احمر استان اصفهان در رابطه با زمان احتمالی اتمام عملیات جست و جو پیکر جان باختگان حادثه هواپیما، گفت: در این زمینه یک پروتکل هایی وجود دارد و تاکنون ۴۵ نفر شناسایی شده اند.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; به نقل ازصاحب نیوز؛حیدرعلی خان بازی امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح های معاونت جوانان در ایام نوروز، اظهار کرد: طرح ایمنی نوروز از ۲۸ اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه در استان اجرا می شود.

معاون امور جوانان هلال احمر استان اصفهان با اشاره به حضور ۷۰۰ نفر از نیروهای داوطلب جوان استان در این طرح، اظهار کرد: ما در کنار و طرح های هلال احمر، طرح های دوستدار کودک را اجرا خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد اعضا ما جوان و داوطلب هستند، عنوان کرد: امسال هلال احمر هم در قالب جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله کرمانشاه و هم با اعزام ۴۰ نفر به منطقه زلزله زده به یاری هم وطنان شتافت.

محسن مومنی در این نشست با اشاره به فعالیت های جمعیت هلال احمر، اظهار کرد: ما باید فرهنگ فعالیت های داوطلبانه را در سطح جامعه جاری کنیم.

مدیرعامل هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه هلال احمر یک نهاد مردمی و به پشتوانه مردم است، عنوان کرد: ما باید از تمام خبرنگارانی که هلال احمر را در تمام حادثه ها همراه کردند و اطلاع رسانی دقیق داشتند.

وی با اشاره به حوادث ملی و همراهی خبرنگاران با جمعیت هلال احمر، عنوان کرد: در بحث سقوط هواپیما ان

تشار یک خبر کوچک خانواده های دارای قربانی را دچار تنش می کرد که اطلاع رسانی صحیح مانع از ایجاد تنش می شد.

افتتاح طرح امداد و سلامت اصفهان با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور

مومنی با بیان اینکه هنوز هم نیروهای داوطلب ما در منطقه کرمانشاه حضور دارند، عنوان کرد: طرح امداد و نجات نوروزی از روز گذشته آغاز شده و طرح امداد و سلامت نیز از فردا کار خود را آغاز می کند.

مدیرعامل هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه این طرح با حضور ریاست جمعیت هلال احمر کشور در کاخ چهل ستون آغاز می شود، عنوان کرد: چهل پایگاه ثابت، یک پایگاه امداد و نجات هوایی، دو تیم واکنش سریع در مرکز استان و هفت تیم وانش سریع در مناطق هفت گانه استان در طول نوروز فعال خواهند بود.

حضور یک هزار و ۴۰۰ نفر داوطلب در پایگاه های امداد جاده ای نوروز

وی با بیان اینکه یک هزار و ۴۰۰ نفر داوطلب در پایگاه های ما حضور دارند، عنوان کرد: در کل دو هزار ۲۰۰ نفر از جوانان داوطلب با جمعیت هلال احمر استان در ایام عید همکاری می کنند.

مومنی خاطرنشان کرد: یک هواپیما سقوط کرد و ۶۶ نفر از عزیزانمان را از دست دادیم که کل کشور از این حادثه متاثر خواهند شد، اما باید میزان جان باختگان در حوادث ترافیکی را نیز مورد بررسی قرار داد که به دلیل این که کم کم اتفاق می افتد نمی توان به درستی از لحاظ خبری به آ پرداخت.

مدیرعامل هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه آمار مرگ و میر ما در حوادث جاده ای کاهش پیدا کرده است، گفت: اما این آمار هنوز هم آمار بالایی به حساب می آید که باید در این زمینه تلاش بیشتری کرد و فعالیت های بین بخشی را بیشتر کرد.

فعالیت های فرهنگی و آموزشی هلال احمر در کاهش آمار تصادفات

وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی و آموزشی هلال احمر در کاهش آمار تصادفات، تصریح کرد: علاوه بر این فرهنگ سازی ها، نوع جاده ها و خودروهای ما باید استاندارد باشد و سطح آگاهی مردم نیز افزایش پیدا کند.

مومنی در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد برخی ناهماهنگی ها در امدادرسانی به حادثه سقوط هواپیما، اظهار کرد: وقتی از بحران صحبت می کنیم، تمام زیرساخت ها و نظم جاری در محیط از بین میره که باید تمام تلاش ها به سمت بازگرداندن نظم باشد.

مدیرعامل هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه حادثه سقوط هواپیما هم یک بحران بود، عنوان کرد: در شرایط اولیه بحران، افرادی حاضر می شوند که به طور معمول تخصص خاصی ندارند که صحبت هایی بیان می شود که تخصصی نیست.

وی با بیان اینکه البته همه امکانات محیا نیست، تصریح کرد: مشکلاتی در لحظات اولیه وجود دارد که طبیعی است، اما تلاش همه در حادثه هواپیما رسیدن سریع به محل سقوط بود.

مومنی با بیان اینکه دستگاه هلال احمر در دو سال گذشته با کمبود اعتبار مواجه بوده است، خاطرنشان کرد: البته در دو ماه گذشته به دلیل اتفاقات کشور، دولتمردان به این نتیجه رسیدند که جمعیت هلال احمر را شارژ کنند که یک سری تجهیزات در زمینه کوهستان و جاده اختصاص پیدا کرده است که اقدامات تخصیصی باید صورت گیرد.

شناسایی ۴۵ پیکر جان باختگان حادثه سقوط هواپیما

مدیرعامل هلال احمر استان اصفهان در رابطه با زمان احتمالی اتمام عملیات جست و جو پیکر جان باختگان حادثه هواپیما، عنوان کرد: در این زمینه یک پروتکل هایی وجود دارد که تاکنون ۴۵ نفر شناسایی شده و تحویل شده اند.

علمیات شناسایی پیکر جان باختگان حادثه سقوط هواپیما تا اردیبهشت ماه ادامه خواهدداشت

وی ادامه داد: احتمالا این عملیات تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *