حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 29 صفر 1444 Sunday, 25 September , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×

سر خط اخبار

محبوبیت قالیباف از روحانی بیشتر شد/ احمدی‌نژاد و روحانی در میان «نامحبوب‌ترین‌ها»
۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
شناسه : 65845

نظرسنجی مرکز افکارسنجی «ایران‌پُل» نشان می‌دهد که مجموع محبوبیت قالیباف از نظر شهروندان ایرانی از میزان محبوبیت روحانی پیشی گرفته است.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس بین اللملل قرچک آنلاین; مرکز افکارسنجی کانادایی «ایران‌پُل» تازه‌ترین نتایج نظرسنجی خود را که طی روزهای ۲۲ تا ۲۵ فروردین (۱۱ تا ۱۴ آوریل) از بین شهروندان ایرانی انجام داده است را منتشر کرده است.

براساس نتایج منتشر شده، براساس شاخص «خیلی محبوب»، ۲۳ درصد پاسخگویان ایرانی روحانی را خیلی محبوب ارزیابی کرده‌اند که چهار درصد بیش از ارزیابی انجام شده از قالیباف به عنوان یک فرد خیلی محبوب (۱۹ درصد) است.

اما اگر مجموع میزان محبوبیت (شامل خیلی محبوب و تاحدودی محبوب) را در نظر بگیریم، ۶۷ درصد پاسخگویان قالیباف را خیلی محبوب یا تاحدودی محبوب ارزیابی کرده‌اند این در حالی است که ۶۲ درصد پاسخگویان چنین ارزیابی از حسن روحانی داشته‌اند.

از نظر عدم محبوبیت یا همان آرای منفی نیز محمود احمدی‌نژاد از نظر ۴۶ درصد پاسخگویان، نامحبوب‌ترین فرد ارزیابی شده است. در واقع از نظر میزان عدم محبوبیت براساس شاخص «خیلی نامحبوب»  احمدی‌نژاد، روحانی و بقایی (به ترتیب با ۲۸، ۱۹ و ۱۸) درصد به عنوان نامحبوب‌ترین افراد از سوی پاسخگویان ایرانی ارزیابی شده‌اند.

بررسی نتایج منتشر شده نشان می‌دهد که از نظر مجموع میزان شاخص عدم محبوبیت (شامل خیلی نامحبوب و تاحدودی نامحبوب)‌ نیز احمدی‌نژاد، روحانی و بقایی به ترتیب از سوی ۴۶، ۳۵ و ۲۸ درصد پاسخگویان به صورت افرادی نامحبوب ارزیابی شده‌اند.

۵۶ درصد پاسخگویان شکست روحانی را امری محتمل می‌دانند

در بخش دیگری از این نظرسنجی، نظر پاسخگویان ایران درباره احتمال شکست روحانی در انتخابات ریاست جمهوری آتی مورد سنجش قرار گرفت. براساس نتایج منتشر شده، از نظر ۱۴ درصد پاسخگویان، شکست روحانی در انتخابات پیش‌رو «خیلی محتمل» است. همچنین ۴۲ درصد پاسخگویان عنوان کرده‌اند که شکست روحانی «تاحدودی محتمل» است. بر این اساس، ۵۶ درصد پاسخگویان ایرانی نسبت به پیروزی روحانی خوشبین نبوده و شکست وی را محتمل می‌دانند.

از طرف دیگر نیز به ترتیب ۱۹ درصد و ۱۵ درصد پاسخگویان شکست روحانی را «خیلی بعید» و «تاحدودی نامحتمل» ارزیابی کردند. به عبارتی، ۳۴ درصد پاسخگویان احتمال پیروزی روحانی را بیشتر از شکست وی می‌دانند.

۷۲ درصد مردم بر این باورند که وضعیت اقتصادی مردم پس از برجام بهتر نشده است

ارزیابی پاسخگویان ایرانی درباره تأثیر برجام بر وضعیت اقتصادی مردم کشور نشان می‌دهد که ۷۲ درصد بر این باورند که برجام وضعیت اقتصادی مردم معمولی را بهتر نکرده است. در مقابل تنها ۷ درصد فکر می‌کنند که برجام وضعیت اقتصادی مردم معمولی را به میزان زیادی بهتر کرده است.

براساس گزارش منتشر شده، این نظرسنجی که از ۱۰۰۵ شهروند ایرانی انجام شده است، دارای ۳.۰۹ درصد خطای نمونه‌گیری است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.