مجوز ساخت گلخانه در قرچک برای کشاورزان صادر می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: مجوز ساخت گلخانه با شرایط خوبی برای کشاورزان و تولیدکنندگان صادر می‌شود و تسهیلات بدون محدودیت در قرچک در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهیم.

به گزارش قرچک آنلاین; جلسه بررسی مشکلات و ‌تنگناهای بخش کشاورزی شهرستان قرچک و بررسی راهکارهای توسعه کشت گلخانه‌ای با حضور بهمن خطیبی فرماندار و کریم ذوالفقاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، محسن خرمی شریف شهردار، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی و دیگر مسئولان برگزار شد.

بهمن خطیبی فرماندار شهرستان قرچک در این جلسه بابیان اینکه زیرساخت‌های توسعه کشت گلخانه‌ای در قرچک تقویت شود، اظهار داشت: سرازیر شدن فاضلاب تهران به قرچک معضلی برای زمین‌های کشاورزی است و باید این موضوع پیگیری ویژه شود.

فرونشست زمین از مشکلات دشت ورامین است

وی با اشاره به اینکه قرچک با حدود سیصد هزار نفر جمعیت ۹۰ کیلومتر وسعت دارد، گفت: قبلاً کشاورزی در منطقه گسترش داشته اما هم‌اکنون این‌طور نیست. در مجموع اراضی کشاورزی  شهرستان به سه هزار هکتار نمی‌رسد.

این مسؤول افزود: بحث فرونشست زمین از مشکلات دشت ورامین است و باید برای این موضوع مهم فکر و چاره‌ای اندیشید.

فرماندار قرچک بیان داشت: انتقال پساب فاضلاب در سطح شهرستان باید ساماندهی شود و یکی از مطالبه اصلی کشاورزان و مردم قرچک حق آب است که باید محقق شود.

توسعه کشت گلخانه‌ای در قرچک حمایت سازمان جهاد کشاورزی را می‌طلبد

خطیبی تصریح کرد: یکی از بخش‌هایی که به دنبال آن هستیم انجام شود توسعه گلخانه‌ها است که حمایت سازمان جهاد کشاورزی را می‌طلبد.

وی بابیان اینکه شعبه بانک کشاورزی قرچک باید اعتباری شود، افزود: زیرساخت‌ها باید ایجاد شود تا کشاورزی که اصل مهم در رونق تولید هر منطقه است، اتفاق بیفتد.

فرماندار قرچک بابیان اینکه اداره جهاد کشاورزی قرچک نیاز به ساختمان اداری دارد تا از استیجاری بودن خارج شود، گفت: جهاد کشاورزی قرچک ساختمان اداری می‌خواهد، ساختمان فعلی پاسخگوی نیاز شهرستان و جمعیت آن نیست و در این خصوص شهرداری زمین در اختیار قرار خواهد داد و اعتبار ساخت آن از اداره کل جهاد استان تهران  باید تخصیص یابد.

مجوز ساخت گلخانه با شرایط خوبی برای کشاورزان صادر می‌شود

کریم ذوالفقاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران نیز در این جلسه اظهار داشت: حفظ اراضی کشاورزی فعلی قرچک فقط یک راه دارد و آن هم توسعه کشت گلخانه‌ای است.

وی بابیان اینکه فراکشت را در قرچک در دستور کار قرار دادیم، گفت: شهرستان قرچک قطب زراعی و باغی نیست پس باید گلخانه در آن تأسیس کرد چراکه صادرات محصولات گلخانه‌ای مطلوب و سودآور بوده و موردحمایت دولت است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تأکید کرد: می‌خواهیم اراضی شهرستان قرچک را حفظ کنیم و باید گلخانه داشته باشیم و سرمایه‌گذاری کنیم.

ذوالفقاری اظهار کرد: مجوز ساخت گلخانه با شرایط خوبی برای کشاورزان و تولیدکنندگان صادر می‌شود و میزان تسهیلات بدون محدودیت در قرچک در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهیم.

استان تهران رتبه برتر در حوزه واکسیناسیون طیور را کسب کرده است

وی افزود: شعبه بانک کشاورزی را پیگیری خواهیم کرد که در قرچک اعتباری شود تا خدمات مطلوب‌تری به کشاورزان دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران بابیان اینکه استان تهران رتبه برتر در حوزه واکسیناسیون طیور را کسب کرده است، خاطرنشان کرد: اعتبار برای ساخت ساختمان اداری جهاد کشاورزی شهرستان قرچک اختصاص خواهیم داد که این اداره صاحب ساختمان اداری شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *