حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 7 رمضان 1444 Tuesday, 28 March , 2023 تعداد دیدگاهها : 260×
متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در تهران ۴.۴ میلیون تومان
۰۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵
شناسه : 54942

اخرین برآوردهای صورت گرفته نشان می دهد حجم معاملات مسکن در تهران نه تنها نسبت به ماه پیش از آن که حتی در مقایسه با مهر ماه سال گذشته کاهشی محسوس را نشان می دهد .

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; نیمه دوم سال همواره به صورت سنتی بازار با کاهش قابل توجه خرید و فروش روبرو می شود. شهریور ماه و خرداد ماه همواره اوج خرید و فروش بازار مسکن در کشور تلقی می شود.

بر اساس این گزارش در مهر ماه امسال ۱۰ هزار  ۳۲۵ قرارداد معامله مسکن ثبت شده است که این عدد در مقایسه با شهریور ماه کاهشی برابر با ۲۷.۷ درصد و در قیاس با مهر ماه سال گذشته کاهشی در حدود ۱۰.۶ درصد را نشان می دهد .
کاهش تعداد معاملات مسکن در تهران در حالی به وقوع پیوسته است که دولت، امید بسیاری با بهبود وضعیت خرید و فروش در بازار مسکن داشته است .

بازار مسکن ایران مانند دیگر بازارهای اقتصادی کشور با رکودی قابل توجه روبروست . بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند که با توجه به پیشران بودن بازار مسکن ایران ، خروج این بازار از رکود می تواند در خروج کلیت اقتصاد از رکود موثر باشد .

دولت در سال های گذشته تدابیری جدی را برای خروج بازار مسکن از رکود با تجهیز مالی خریداران بازار مسکن در دستور کار قرار داده است . معرفی انواع جدیدی از قراردادها و تنوع در سبد دریافت تسهیلات در سه سال گذشته صورت گرفته است .

بر اساس این گزارش در عین کاهش خرید و فروش مسکن در کشور ، متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع مسکن در تهران افزایش یافته است .

آمارهای تدوین شده نشان می دهد در مهر ماه سال جاری ۴ میلیون و ۴۴۱ هزار تومان متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع واحد مسکونی در تهران بوده است که این رقم هم در مقایسه با شهریور ماه سال جاری و مهر ماه سال گذشته ، توامان افزایش نشان می دهد . میزان افزایش قیمت مسکن در مهر ماه امسال نسبت به مهر ماه سال گذشته ۵.۹ درصد و در مقایسه با شهریور ماه امسال نیز ۱.۶ درصد افزایش را نشان می دهد .

بانک مرکزی تاکید کرده است که با توجه به افزایش ملایم قیمت واحدهای مسکونی در تهران، در سطحی کمتر از نرخ تورم از یک سو و همچنین تک رقمی شدن نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن ، شرایط مناسبی برای خانه دار شدن زوجین جوان و خانه اولی ها فراهم شده است . در این گزارش تاکید شده است بررسی تحولات بازار اجاره بهای مسکن در مهرماه سال جاری نشان می دهد  افزایش قیمت اجاره بها نیز متناسب با تورم رشد کرده است .

منبع: بولتن نیوز

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.