فرماندار سابق ورامین:

مانعی برای پیشرفت شهرستان ورامین وجود ندارد

فرماندار سابق ورامین گفت:من در این شهر هیچ بهانه‌ای نداشتم که بگویم فلان شخص یا فلان دستگاه با من همکاری نکرد و یا مانع پیشروی من شد.

به گزارش قرچک آنلاین; محمد رضا یوسفی فرماندار سابق ورامین در آیین تودیع و معارفه فرماندار ورامین اظهار کرد: حرفی از کارهای انجام شده نمیزنم چرا که هر چه بوده وظیفه بوده است. هر کاری انجام شده به اتفاق همه دستگاه‌ها بود و من نیز در کنارشان قرار داشتم.

یوسفی در مورد عملکرد خود این‌گونه بیان کرد:  در دو سالی که من در این شهرستان بودم، دولت توجه خیلی ویژه‌ای به ورامین داشت، برای آخرین کاری که انجام دادیم، سه روز از ساعت ۷ صبح تا ۷ شب در سازمان مدیریت نِشستیم و با بسیاری از مدیرهای کل صحبت کردیم. ما برنامه‌هایی متعددی را تدوین  و هر آن چه که احساس می‌شد تا افق ۱۴۰۰ مورد نیاز مردم است را در این برنامه جای دادیم، در این برنامه ۳۰۰ صفحه  تمامی موارد را مورد بررسی قرار دادیم.

وی در مورد محیط زیست خیلی این شهر گفت: این موضوع ربطی به مدیر کل و استانداری نداشت و حاصل اتحاد تمام دستگاه‌ها بود.

فرماندار سابق ورامین در قسمتی دیگر از سخنان خود به موضوع آموزش و پروش پرداخت و افزود: آموزش و پرورش برای ما مهم بود و برای همین از دهیاری‌ها و شوراها درخواست کردیم تا به میدان بیایند.

یوسفی به تذکرات خود به دستگاه به منظور اشتغال اشاره کرد و اذعان داشت:  مهم‌ترین مسئله‌ای که به دستگاه‌هایمان گفتیم، بحث اشتغال بود. چندین بار این موضوع را گفتم و خودم هم پای کار ایستادیم؛  هر دهیاری می‌بایست  در روستایش دو واحد کارگری و تولیدی راه بیندازد و اگر را صورت نداد باید  سال ۹۸ ما را ترک کند. ما پول، امکانات، سرمایه‌گذار و ایده داریم و باید کار انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ما کانونی را تشکیل دادیم و از ۵۰۰ نخبه شهرستان ورامین دعوت کردیم تا از ایده‌های آن‌ها استفاده کنیم. اتفاق خوبی هم افتاد و در استان ۳۵۰ تولیدی تاسیس کردیم. وقتی مسئول دهیاری‌های وزات کشور به ورامین آمد، به من گفت “من ۵۰ میلیارد تومان برای شما کنار می‌گذارم تا دهیارها بتوانند طرح‌هایشان را اجرایی کنند.”

فرماندار سابق ورامین تصریح کرد: این مردم لیاقت خیلی چیزها را دارند اما ما کوتاهی کردیم. هر موقع خواستیم مردم به ما کمک کردند و به میدان آمدند. در دو سال اخیر، روزی ۱۴ ساعت کمتر وقت نگذاشتم، از تمام روستاهای ورامین دو مرتبه بازدید کرده‌ام، هر جایی احساس کردم که ظرفیتی وجود داشته اقدام کردم و با تمام وجودم و مستقل تصمیم‌هایم را می‌گرفتم.

او ادامه داد: وقتی به این شهرستان آمدم، دیدم که خیلی گرفتاری و مشکل دارد. امیدوارم که بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی کمک کنند تا حالا که ورامین روی ریل توسعه قرار دارد، به مسیر خودش ادامه دهد. از روزی که به ورامین آمدم، دکتر نقوی حسینی نماینده محترم مردم ورامین در مجلس همیشه از من حمایت کردند و اگر بحثی هم بود، با من تماس می‌گرفتند.

یوسفی با تاکید بر اینکه همه شرایط برای پیشرفت وارامین مهیا است گفت: من در این شهر هیچ بهانه‌ای نداشتم که بگویم فلان شخص یا فلان دستگاه با من همکاری نکرد و یا مانع پیشروی من شد.

وی به اضافه کرد: ما از لحاظ امنیتی چه در انتخابات و چه در سایر مسائل هیچگاه با مشکل مواجه نبودیم. در حوزه‌های کشاورزی، خاک و آب چالش داشتیم اما برای همه تصمیم‌گیری مناسب صورت گرفت.

او در پایان از دادستان، سپاه و شهردار این شهر تشکرد کرد و اظهار داشت:  تنها شهرستانی که نیروهایش را در زلزله کرمانشاه ۲۰ روز به قصر شیرین فرستاد ما بودیم. یک میلیارد جنس و کمک را به مناطق زلزله‌زده بردیم و عزتمندانه توزیع کردیم.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *