معاون فرماندار قرچک:

مؤسسات خیریه برای جمع آوری زکات فطره باید هولوگرام دریافت کنند

معاون سیاسی انتظامی فرماندار قرچک تأکید کرد: مؤسسات خیریه برای جمع آوری زکات فطره باید از کمیته امداد امام خمینی(ره) هولوگرام مربوطه را دریافت کنند.

به گزارش قرچک آنلاین; علیرضا جعفری در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان ضمن عرض تسلیت ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان، افزود: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده در خصوص جمع‌آوری زکات فطره و به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از نیات خیر مردم بایستی مؤسسات خیریه پس از دریافت مجوز جمع‌آوری، هولوگرام‌هایی را که توسط کمیته امداد طراحی شده را دریافت و بر روی صندوق‌های جمع‌آوری زکات فطره خود نصب کنند و به این ترتیب فقط پایگاهها و مؤسساتی مجاز به جمع آوری زکات فطره هستند که دارای هولوگرام مربوطه باشند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع برگزاری جشنواره سراسری کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: جشنواره رضوی اقدام ارزشمندی در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی گروه های سنی مختلف با سنت اهل بیت(ع) و به ویژه سیره و روش زندگانی ولی نعمتمان امام هشتم شیعیان(ع) است، از این رو همه باید به برگزاری پرشور آن کمک کنیم.

 

معاون فرماندار قرچک ادامه داد: کلیه ادارات به منظور شرکت پرشور در جشنواره کتابخوانی رضوی ضمن همکاری با اداره کتابخانه های عمومی، نسبت به تشویق کارکنان و خانواده های آنان در مسابقات این جشنواره اقدام کنند.

 

جعفری همچنین در ادامه جلسه به برخی موضوعات اجتماعی و سلامت از جمله برگزاری پویش ملی کنترل فشار خون اشاره کرد و از همه ادارات خواست همکاری لازم را با شبکه بهداشت و درمان داشته باشند.

 

وی همچنین با توجه به تشکیل کمیته پژوهشی مسائل اجتماعی و فرهنگی اذعان کرد: هر یک از ادارات بایستی کارشناس علاقه مند به مسائل پژوهشی در حوزه آسیب های اجتماعی را به فرمانداری معرفی تا ضمن ارائه راهکار جهت کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی، در انجام پژوهش های میدانی ادارات متولی را یاری دهند.

 

گفتنی است این جلسه با حضور بخشدار مرکزی و دیگر رؤسای ادارات با محوریت نحوه برگزاری مسابقه بزرگ جشنواره کتابخوانی رضوی، بررسی نحوه جمع آوری زکات فطره سال ۱۳۹۸ و تشکیل کمیته پژوهشی در خصوص مسائل اجتماعی و فرهنگی برگزار شد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *