در مصاحبه با اسکای نیوز؛

لفاظی جان کری: تحریم‌ها علیه ایران را به دلیل حمایت از تروریسم تمدید کردیم

وزیر خارجه آمریکا در گفت‌و‌گو با شبکه اسکای نیوز عربی مدعی شد که تحریم ها علیه ایران را به دلیل حمایت این کشور از تروریسم تمدید کرده‌ایم .

به گزارش سرویس بین الملل قرچک آنلاین; “جان کری” وزیر خارجه آمریکا در گفت‌و‌گو با شبکه اسکای نیوز عربی  مدعی شد که تحریم های ایران را به دلیل نقض قوانین منع سلاح ، فعالیت های موشکی ، حمایت از حزب الله و سازمان های تروریستی تمدید کرده ایم .
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: از تلاش های روسیه و ترکیه و ایران در آستانه حمایت می کنیم و از دولت جدید آمریکا می خواهیم که در این نشست ها شرکت کنند.
کری مدعی شد: آمریکا برای کاهش فروش غیرقانونی نفت متعلق به داعش و همچنین قطع منابع مالی گروه های تروریستی در سوریه اقدام کرده است.
وی در ادامه گفت‌وگو به تحولات یمن اشاره کرد و گفت: عبدربه منصور هادی رئیس جمهور(مستعفی)‌ یمن متاسفانه با عدم حمایت از دو طرح صلح در یمن اشتباه بزرگی را مرتکب شد.
جان کری تاکید کرد که به عراق در مبارزه با القاعده کمک کردیم و همین مساله باعث شده است که این کشور بتواند مجددا روی پای خود بایستد.
وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: نتانیاهو تاکید کرد که با راه حل دو دولت مستقل موافق است، اما از سوی ائتلاف دولتی خود تحت فشار است.
جان کری مدعی شد: عقب نشینی نیروهای آمریکایی از عراق علت رشد داعش نبود. ارتش عراق در موصل احساس نکرد که متعلق به اهالی شهر است، برای همین در برابر تروریست های داعش فرار کرد.
وی افزود: عراقی ها باید اختلافات طایفه ای و چنددستگی را که منجر به تضعیف عراق و ظهور داعش شده است، کنار بگذارند. ما نگران مرحله پس از موصل هستیم.
جان کری در ادعایی گفت: نوری المالکی تا حد زیادی منجر به ایجاد مشکلات در عراق شده است و ارتش عراق را بر اساس طایفه و فرقه ساخت.
جان کری در ادامه گفت‌و‌گوی خود با اسکای نیوز افزود: پوتین تصمیم گرفت که در سوریه دخالت کند، زیرا داعش و النصره قوی تر شدند.
وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: از معارضان سوریه حمایت تسلیحاتی و آموزشی کردیم، اما متاسفانه برخی تصمیماتی اتخاذ شد که به پیشروی معارضان کمکی نکرده است.
کری مدعی شد که حملات آمریکایی ، پیشروی داعش در عراق را متوقف کرد و آمریکا به ساختن بنای ارتش عراق کمک کرد.
وزیر خارجه آمریکا گفت: من پیش بینی می کنم که طی ماه‎های آینده شاهد تغییر مواضع برخی کشورهای عملگرا در خصوص مذاکرات فراگیر در سوریه باشیم.
وزیر خارجه آمریکا گفت: به دلیل مخالفت ملت آمریکا از ارسال مجدد سرباز برای جنگ در کشور مسلمان خودداری کردیم.
جان کری ادعا کرد: روسیه اخیرا با داعش در سوریه مقابله نمی کند، زیرا روس ها فقط بر حمایت از اسد تاکید دارند.
منبع: خبرنگاران جوان
انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *