حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023 تعداد دیدگاهها : 260×
لزوم برنامه ریزی خانوار ها بر کاهش مصرف آب
۲۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲
شناسه : 114040

امام جمعه قرچک گفت : مطمئناً آسیب در خانواده منجر به آسیب جامعه میشود.

ارسال توسط : نویسنده : فاطمه سیفی
پ
پ

به گزارش خبرنگار قرچک آنلاین ، حجت و الاسلام و المسلمین اسماعیلی در خطبه های نماز جمعه شهرستان قرچک اظهار اشت: وضعیت آب در کشور بحرانی است، به مسئله صرفه جویی توجه ویژه شود، در بحث مصرف آب که تاکید کارکنان اداره آب است، با یک برنامه ریزی درون خانواده ها سعی کنید از خودتان شروع کنید در این بخش اقدامات لازم را اتخاذ فرمائید.

وی در ادامه افزود: مصارف انرژی با توجه به اینکه کمبود در کشور وجود دارد بسیار بالاست و این را همه شاهد هستیم سال ها است که دولتمردان تاکید میکنند که اثر بخش ترین جایی که میشود از این مشکل بیرون بیاییم مدیریت مصرف از سوی خانواده است.

امام جمعه قرچک گفت: برای امنیت اخلاقی و اجتماعی برنامه مدون داشته باشد، به هتاکان به دین اسلام برخورد شود، ریشه همه مشکل ها و بدبختی ها اخلاق فاسد است، بی عفتی و بی حیایی باعث به وجود آمدن مشکلات مختلف شود.

وی افزود: فاسد اخلاقی گرانفروشی میکند، اختلاس میکند، انواع کارهای زشت و ناپسند را از پی میگیرد، خانواده را برهم میرزد، خانواده برهم بریزد جامعه خراب میشود، و شاهد هستیم که دشمن در این حوزه بسیار سر مایه گذاری میکنند.

اسماعیلی در ادامه تصریح کرد: مشکلاتی در برخی از حوزه های مدیریتی وجود دارد که باز برمیگردد به حوزه اخلاقی در بخش مدیریت و رفتاری در همه اوامر برای نمونه، کارشکنی مسیولین یک نمونه از همین موضوع است که بسیاری از مشکلات را به وجود آورده است.

وی تشریح داشت: چرا میگوییم مسئولین جهادی و انقلابی پای کار بیاید، چرا که افرادی با این روحیه فعالانه و برای رفع مشکلات مردم تلاش میکنند به همین جهت، مشکلات یک به یک رفع خواهد شد ولی اگر این روحیه وظیفه شناس نباشد کم کاری میشود.

خطیب نمازجمعه قرچک به کارشکنی برخی مسئولین اشاره کرد و گفت: من از خانواده شهدا خجالت میکشم، کم کای هایی وجود دارد قابل توجیح نیست ، خانوادهای شهدابرخی از مشکلات را به ما متذکر میشوند و ما هم به اطلاع مسئول میرسانیم ولی مسئول مربوطه جدی نمیگرد و در مقابل در پیشگاه خانواده شهدا شرمنده میشویم.

وی در پایان به اقدامات امید آفرین دولت سیزدهم پرداخت و خاطر نشان کرد: به حمدالله مشکلات کشور یک به یک در حال حل شدن است، با وجود دولتمردان جهادی و انقلابی علی الخصوص ریاست محترم جمهور، امیدی در کشور به وجود آمده است و اعتمادسازی ایجاد شده است.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.